Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Írnátok tejserkentő dolgokat...

Írnátok tejserkentő dolgokat a fejésen és a teán ill hoeobogyón kívül? És az ár is érdekelne ill. hogy hol lehet beszerezni.

Figyelt kérdés

Minden érdekel.A homeobogyó nálam nem vált be,a teától fáj a kicsi hasa,eszek és iszom eleget,de fgy a tejci,ezt abból látom hogy csak fejek mert nem tudom szoptatni(elég nagy a mellbimbóm nem segít a bimbókiemelő...)begyullad ill olyan mohó hogy 2 perc alatt kiszívja,és kisebesedik)így tehát fejek.

Szeretnék bármit kipróbáni ami serkenti,bármi házi praktika,étel,édesköménymentes tea....


2010. júl. 14. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Én mégiscsak javasolnám a szoptatást. Nagyon nagy meló állandóan fejni, és sosem lehet kiszívni annyira, amennyire a baba ki tudja szopizni. Azon kívül egy idő után fel szokták adni az anyukák a fejést.

Lehet kapni nagy máretű bimbó kiemelőt is, bár ezt általában rendelni kell (www.oko-baba.hu) és ha nem elég a tejed, ajánlom a Szoptanit készüléket. Ha ezzel kapcsolatban kérdésed van tudok válaszolni.

Egyébként feltétlenül érdemes beszélni az anyatej ligásokkal www.lll.hu ők nagyon profik és biztos tudnak neked segíteni.

Ne add fel!


Viki

2010. júl. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

- fekvés, pihenés

- sok folyadék

- bizalom önmagadban, hogy képes vagy rá

- no stressz: higgadj le, lazulj el, ne pánikolj

- elektromos mellszívó

- fejés közben tévénézés vagy netezés (ne azt nézd, hogy jön-e mert attól sak bestresszelsz és nem indul be a tejleadó reflex)

- görögszénaag-tea (nekem nagyon bevált)

- rendszeres fejés éjjel-nappal, háromóránként


Ha van tejed, akkor kizárt, hogy ne tudnád szaporítani. Hajrá!

2010. júl. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindhárom gyereknél a napi 1-2 liter tejivás volt hatásos. Persze a szoptatás után kifejtem,ami maradt a mellemben.
2010. júl. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ani1979 válasza:
68%
nekem a kisebbik lányom 4éves koráig szopizott,persze mást is kapott mellette.a friss tehén tej ,nálam hatásos volt nagyon.
2010. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az esti egy doboz alkoholmentes sör vált be. Még jól is esett, van citromos, almás, epres...változatban is. Reggelre mindig rengeteg tejem lett és egész nap kitartott. Azóta is azt iszom, ha csökken a tej mennyisége vagy csak, ha jól esik a melegben.:)
2010. júl. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is javasolnám, hogy próbálj szoptatni, mert a baba kb 30-40ml-vel több tejet tud kiszopizni mint amennyit te kifejsz. Igen sajnos kisebesedik a mellbimbó.. volt részem benne. Nekem kb 1hónapig minden szoptatás kinzás volt mert nagyon fájt, de nagyon akartam szoptatni és nagyon nem akartam fejni.

Egyébként próbáld a Moremilch kapszulát vagy csak a görögszénamag teát, de az alkoholmentes sör is jo ( én Karamalzot ittam). Ja és sok-sok folyadék.

2010. júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Sört én is iszom, persze alkoholmenteset, de nekem a védőnő még a görögdinnyét is javasolta.
2010. júl. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az előbbi taktikák mellett(mindegyik szuper... én csak fejek a babámnak, most lesz 5 hónapos, s csak anyatejet kap)még az éjszakai fejés vált be. a Védőnő mondta, ha az éjszakai fejés kimarad, lecsökken egy hormon mennyisége, ami éjjel termelődik, és elkezd csökkeni a tej..

Nekem is volt, hogy 50-100 milit lecsökkent, ilyenkor gyakori fejéssel, meg hogy szinte rákötöttem magam a csapra, annyit ittam, visszatért.

Ne add fel, fő az önbizalom...

Engem az ösztönzött, hogy nem akarok tápszert adni a babámnak, ha már nem szopik, akkor majd dolgozok helyette én. van, aki hülyének néz, de megéri!

Nem túlsúlyos lufi baba, és nem volt még beteg, még egy nátha se!!!!!!!!!

Kitartás!

A TEJ LEGYEN VELED!!!!!!!!!

2010. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a bíztatást!

Ma már szoptattam nem volt olyan borzasztó mint annakidején,igaz egy kicsit az elektromos mellszívó is tépázza,így eddzve van....Fejtem éjjel is,az nem volt gond,talán nem eszek eleget,de ilyen melegben...Mindegy én is igyekszem mindent megtenni a baba érdekében,kipróbáom a sört,bár nem szeretem...és a görögszéna teát hátha..

Remélem sikerül..

Köszi mégegyszer!!

2010. júl. 15. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!