Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Teljesen elkeseredtem, vége...

Teljesen elkeseredtem, vége lesz a szoptatásnak?

Figyelt kérdés

Fiam 4 hónapos és nem ehetek/ihatok tejtermékeket, mert ekcémás (lehet, hogy a tejfehérje miatt). Ez 4-5 hete derült ki. Egyébként szopizott is addig szépen, de 3-4 hete 5 perc szopi után tekereg, kakilna, de nem tud, később sír is. Néha még torna után 10-15 perc szopi megy, de ez a ritkább. Neki kell 25-30 perc, hogy meglegyen a 100-130 ml, amikor csak 5-10 percet szopizik, akkor olyan 70-80 ml-t eszik. Ez pedig nem elég egy 7 kg-os babának, még napi 6x sem. Elkezdtem szopik után kifejni, de sokszor nem is jön semmi. Esténként csinálom a 7-7-5-5-3-3-1-1 fejést is. Már olyan is volt, hogy este 10!!! ml-t szopizott összesen. Eddig legalább éjjel gyűlt a tej és volt 150-180 ml neki, de ma éjjel összesen 80 ml lett. Kénytelen voltam tápszert adni neki, amit kis nyammogás után szépen meg is ivott. Szoptatással, tornával, ismételt szoptatással és fejéssel együtt kb. másfél órát vesz igénybe az egész, és ő már nagy ahhoz, hogy kaják közt aludjon. Egyszerűen nincs időm főzni sem. Eddig rendeltem kaját, de most már azt sem tudom megtenni, mert 90%-ban van tejszármazék. Sokszor ez csak akkor derült ki, amikor megjött a kaja és dobhattam is ki. EGyébként iszom rendesen, more milket is szedek és ha kell, másfél óránként szoptatok.

Annyira szeretném 6 hónapos koráig kihúzni, de úgy látom, esélytelen. Már éjjel is és reggel is itt bőgtem, hogy képtelen vagyok a gyerekemnek elég tejet termelni. :((


2010. júl. 15. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

A legfontosabb, hogy próbálj megnyugodni. Mert ha stresszelsz, attól is csökkenhet a mennyiség. Tudom, hogy ezt könnyű mondani, de nekem is megvan a kálváriám.

8 hetes volt a kisfiam, amikor drasztikusan csökkenni kezdett a tejtermelés. Csak úgy tudtam neki a napi adagját összehozni, ha naponta 10-20X mellre tettem. Így s volt, hogy csak pár kortyot tudott kiszívni. Fejtem, de örültem, ha 10 ml-ert sikerült. Ittam a szoptatós teákat, homeós bogyót szedtem. Totál kivoltam, mert én is szoptatni szerettem volna minimum fél éves koráig.

Igazából nem is tudom mi történt, de összekaptam magamat. Márpedig én szoptatni fogok, nem fogok tápszert adni neki. És nem adtam. Naponta rakásszor mellre tettem, ha kevés volt neki, babavizet adtam neki, de tápszert nem kapott. Szépen gyarapodott, csak én voltam a kibukás szélén. Éjszaka óránként keltem fejni, nagyon fáradt voltam, de megérte!

6 hónapos koráig csak anyatejet kapott és babavizet ezzel a módszerrel.

Majd amikor elkezdődött a hozzátáplálás, egyre kevesebbet szopizott. 11 hónaposan abbahagyta. Totál kivoltam.


Nyugodj meg, ne add fel! nekem is sikerült!

De ha mégis abba kell hagynotok, ne okold magadat, nem tehetsz róla. A lényeg az, hogy a pici egészségesen fejlődjön.

2010. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%
Szia, első baba??? Nekem az elsőnél sok ilyen hullámvölgy volt, de általában helyreállt max.5 nap alatt. Most a 2.nál már nem így történt, sajnos szülés után 8 héttel megjött a mensim, majd minden hónapban ahogy kell és minden alkalommal kevesebb lett a tej 4,5 hónapos korában 3 napon át éjjel nappal 1,5-2 óránként etettem, mellette kistesó, háztartás...majd a 3. "átmulatott" éjszaka után szépen adtam neki tápszert, utána órákig aludt mert ő is kimerült volt és még éhes is, azóta teljesen kiegyensúlyozott lett, még 3 hétig szoptattam de mindig ki kellett egészíteni, most 5,5 hónapos és már csak tápot, gyümit kap. mIndent megtettem tea, more milk, fejés, de ennyire futotta, az elsőnél ez nagy kiborulást okozott volna, de most úgy vagyok vele, hogy fejlődjön szépen, legyen nyugodt a többi másodlagos. Néha nyomást helyeznek az emberre más anyukák a szoptatással kapcsolatban és néha mi is nyomsát helyezünk önmagunkra, de nem szabad! A lényeg, hogy a bébi jól érezze magát, és neki az is fontos, hogy a mamája nyugodt legyen:-). Ne keserdj el, úgy lesz jó ahogy alakul!
2010. júl. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!