Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon elkeseredtem és tanácst...

Nagyon elkeseredtem és tanácstalan is vagyok. Meghallgatnál? Esetleg a véleményedet is elmondhatnád!

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom, 3150 grammal született, most 4900 gramm. Múlthéten voltunk oltatni, akkor a gyerekorvos lerázott, mondván ilyen alkat a gyerek, ne idegeskedjek. Ma kint volt a védőnő és közölte, hogy alultáplált, és a vége az lesz, hogy nem fog fejlődni sem. A családban nem ritka a sovány gyerek, az Apjuk is az (60 kg, 175 cm), a testvéreik sem ducik, de nem ennyire soványak. Ő közölte, hogy tápszerezzem és kezdjem el a hozzátáplálást. Nos a tápszert nem érzem szükségesnek (hiszen van bőven tejem, a gyerek amúgy sosem sír, hogy éhezne, max. jelez, de akkor szopizás után megnyugszik!!!) A hozzátáplálást nagyon korainak érzem. Beszéltem a gyerekorvossal, hiszen nagyon nem szeretném koplaltatni szegényt, és persze ne rajtam múljon hogy egészséges legyen. Ő azt mondta, hogy tápszert nem javasol. Max. elkezdhetek gyümölcsöt adni sinlac-kal, ettől egy picit esetleg hízhat. Főzeléket ő sem javasol még, szerinte is korai. Amúgy egész nap a hangját sem lehet hallani, éjszaka 11-12 órákat alszik. Nappal átlag 3 óránként eszik. Most aztán abszolút nem tudom mi a jó. Félek, hogy túl korán kezdem el a hozzátáplálást, de persze attól is félek, hogy nem lesz így (csak anyatejesen) egészséges. A tápszerrel amúgy semmi bajom nincs, de most cseréljem le a természetes anyatejet mesterséges tápszerre? Mert ha már a tejemet nem kéri (mert még van, de ő már nem kéri), akkor már biztos vagyok benne, hogy tápszert sem fog kérni. Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam.
2011. aug. 12. 13:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Én az orvosra hallgatnék.

Nagyon sovány mind a két gyerekem. És ezért tudom, hogy nem súly alapján, nem ránézésre, hanem biztosan el tudják dönteni baj van, alultáplált a gyerek vagy nem.

Egyszer nekem is mondta egy nővér, hogy anorexiás a fiam és miért nem adok neki enni. Az én orvosom sosem szólt semmit, most beteg lett, járunk diabetológushoz, gasztroenterológushoz, dietetikushoz 3 hetente és nem szóltak semmit, pedig 4 évesen 14-15 kiló volt (jó ez a betegség következtébeni fogyás okán), mikor bekerültünk és egyszer még csak meg sem kérdezték mit adok neki enni vagy vegyünk vért, vizsgáltassuk ki..semmit. Pedig ők táplálkozással foglalkozó szakemberek.


Úgyhogy én az orvosra hallgatnék, ha azt mondja nincs baj, ilyen alkat, akkor nem adnék neki semmit csak anyatejet továbbra is. Mert biztos vagyok benne, saját tapasztalat, egy jó orvos látja és el tudja dönteni alkati vagy éhezési dologból fakad ez.

2011. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
szia mi 3 hónaposkorától hozzátáplálásra kényszerültünk,négy hósan már húsisakat is ettünk.nem kell szerintem ilyen mereven ragaszkodni az anytejhesz.
2011. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Igazából az alap az, hogy fél éves korára kell a születési súlyát megdupláznia. Erről még nem maradtatok le...

Nem koplaltatod a babádat hiszen van tejcsi bőven, és ő sem jelzi, hogy éhezne.

Az én babám is anyatejes, de 4,5 hónapos kora óta kap délelőtt gyümölcsöt, a főzelékkel megvárjuk a 6 hónapot. Nagyon szereti a gyümit. Én úgy voltam vele itt a sok friss gyümölcs egy kis vitamin nem árthat!

Én nem hiszek abban, hogy valakinek a teje tud nem tápláló lenni.

Szóval én a helyedben nem váltanék át tápra csak a gyümit vezetném be. Ha jókedvű a babád nagy baj nem lehet! Biztos "apjafajta"!:)

2011. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát. Délután be kell vinnem a doktornőnek egy próbaszoptatásra a kicsit. Ír fel sinlacot, azt kérte (szóról szóra idézve: "hogy a védőnő is megnyugodjon"), kezdjem el gyümölccsel adni. Félek, hogy a szopi rovására megy, de természetesen bízom az orvos szaktudásában. Csak nagyon rossz érzés ez az egész. A legrosszabb az volt, amikor a védőnő így reggeli gyanánt belevágta az arcomban, hogy éheztetem a gyerekem és miattam alultáplált.
2011. aug. 12. 14:19
 5/22 anonim ***** válasza:
50%

én a gyümölcsöt el kezdeném neki adni. 4 hónapos már elmúlt, vagy csak lesz?

főleg azért kezdeném el, mert mondtad, hogy már nem nagyon akar szopizni

2011. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 xStefix ***** válasza:
64%

Fú, de pipa lettem most ezen!

Na ezért nem bízom én meg az eüsökben! Jól belédverték a parát! :(((((((((


Kérdező, én egyáltalán nem értek egyet az eüs javaslattal. Sokkal inkább azzal, amit te magad ösztönösen érzel. A babád szerintem normálisan fejlődik (de ezt nyilván te tudod megítélni a legjobban), max. tényleg ilyen filigránabb, keveset evős fajta. A megfelelő tápláltsági állapot SOHA nem azon az egy tényezőn múlik, hogy a gyerek hány kiló vagy milyen a testalkata!!! Sajnos ezt a legtöbb orvos és védőnő egyáltalán nem tudja / hiszi / ismeri el, ezért alaptalanul hoznak anyukákat olyan lelkiállapotba, amilyenbe te is kerültél. Irtó dühös és szomorú vagyok, hogy egyes "hozzáértők" ekkora gondokat okoznak másoknak.

Félreértés ne essék, én nem vagyok eüs szaki, max. tanonc (dietetikus) és gyakorló anyuka, de az egész dologgal gondom van, sorolhatnám...

Elkeserítő, mert megvan az esélye, hogy sikeresen meg fognak téged ijeszteni és tényleg alávágnak egy sikeres szoptatásnak is. :(


Én a helyedben mindenképp meghallgatnám egy szoptatási szakember véleményét is! Utána még mindig dönthetsz.

(Az eüsök egyáltalán nem kompetensek szoptatási kérdésekben, sajnos.)

2011. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én fenntartom, se próbaszoptatásra nem mennék, se gyümölcsöt se Sinlacot nem kezdenék neki adni, pláne azért nem, hogy megnyugodjon a védőnő.

Mert nekem egyértelműen az jön le az orvos nem aggódik, nem talált semmi okot arra, hogy elkezd a hozzátáplálást (és itt azért annyit, az, hogy valakinek 3 hónaposan el kellett kezdeni, nem ok arra, hogy arra kapacitáljon másokat is, mert ha van anyatej, akkor legalább akkora hülyeség elkezdeni a hozzátáplálást sokkal hamarabb, mint nem hozzátáplálni szükséges esetben)

Én beszélnék az orvossal, mert sokszor tapasztaltam már, az én dokim is ilyen, ha parával viszem a gyerekem, akkor beutal ide-oda, felír tápszert akármit, mert azt hiszi, ideges vagyok a dolog miatt és mégis megnyugtatásképp.

Nekem a kórházban másnap tápszert írt a doki, mert ki volt sírva a szemem és úgy gondolta, ha tápszert adnék a babának, megnyugodnék! (ahelyett, hogy elmondták volna idő kell a tejbelövelléshez, bimbóvédővel nem 20 perc a szoptatás egy újszülöttnek, hanem több is lehet, mert nehezebb így szopni, próbálgassam bimbóvédő nélkül is, mert sikerülhet előbb utóbb, ja és a legfontosabb, csecsemőorvos barátnőmtől, akit teljes pánikban felhívtam-neki még a hazamenetelkor sem szopott mérhető mennyiséget a babája, ne mérjem, mert felesleges-és mentem próbaszoptatásnak nevezett akármire. A második gyereknél csak megkérdeztem, nem mehetek haza, ha nincs próbaszoptatás ez kötelező, mondták, dehogyis én meg mondtam, felejtsék el.)

És kaptam beutalót fül-orr-gégészetre, ultrahangra, vérvételre, mert kérdeztem, hogy miért horkol, miért bukik a gyerek...

Bocs ha hosszú voltam, de ez a tapasztalatom, vannak orvosok, anyuka megnyugtatására, kicsit túlzásba esnek, feleslegesen.


Én folytatnám a szoptatást, esetleg konkrétan rákérdeznék a dokira, hogy úgy látja valóban kell hozzátáplálni vagy csak megnyugtatásképp ajánlja.

De én erre, hogy nincs semmi, csak ideges a védőnő, és hátha gyarapszik valamennyit-nem kezdeném el 4 hónaposan.

2011. aug. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Bízz az ösztöneidben, és ne halgass senkire!!!
2011. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Én a helyedben olyan emberek tanácsát fogadnám meg (ha a stílus rosszul is esett) akik látták a babád. Gondolom több éve dolgozó orvosról, és védőnőről van szó. Nem hiszem, hogy szoptatás ellenes idióta tanulatlan "eüs" barmokról van szó. Ők nem csak azt látják amit a mérleg mutat. Gondolom az orvos megvizsgálta, és a védőnő is látta a picit ruha nélkül. A kezdődő alultápláltságnak is vannak jelei a testen. Nem csak a pókhasú csontos kisbaba az alultáplált, nem kell megvárni hogy idáig jusson. Igenis létezik olyan, hogy egy babénak minőségileg nem jó, nem elég az anyatej. Az is lehet, hogy valamilyen felszívódási zavara van.

A lényeg, hogy én jobban adnék annak a szavára aki látja, és megvizsgálta a babámat, mint idegen ismeretlen kitudja miféle emberek vaktában jövő tanácsaira. Nem is értem hogyan mernek ilyen határozott véleményt mondani anélkül hogy lenne bármiféle képzettségük, és ráadásul nem is ismerik a körülményeket.

Ha nem bízol az orvosodban, akkor vidd el egy másikhoz a kicsit, esetleg kérdd ki egy gasztroenterológus véleményét.

2011. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát, mind nagyon jól esett. Elvittem délután a gyereket a doktornőhöz. 150 grammot hízott egy hét alatt, ami ugye teljesen jó. A próba szoptatás szerény véleményem szerint semmire sem jó, de akkor ép 100-at szopizott egy ciciből, a másikat köszönte szépen nem kérte. Mérlegelés után vidáman beszélgetett a doktornénivel, az ottani védőnővel. Elmondásuk alapján nem látják alultápláltnak a gyereket, egész egyszerűen madárcsontozatú, apja fajtának nevezték. Ennek ellenére kérte, hogy sinlac-kos gyümölccsel kínáljam meg tízóraira, hogy egyen mást is. Én úgy döntöttem hallgatok a gyerekorvosra, közben pedig reménykedem, hogy nem megy ez az egész a szoptatás rovására. Ma meg is kínáltam egy kis őszibarackleves sinlac-kal. Nagyon tetszett neki, igaz ügyetlenül kanalazott, de nyitogatta a kis száját. Az egész nem volt három babakanálnyi, utána szépen szopizott. Egyenlőre nem látok káros hatást rajta. Reméljük nem is lesz. Abban vagyok tanácstalan, hogy szopi előtt adjam-e (de akkor ugye ki fogom váltani a szoptatást), vagy után (de akkor meg már nem igazán igényli). Ha esetleg saját tapasztalatotokat leírnátok, azt megköszönném.
2011. aug. 13. 14:05
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!