Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom kezdi átaludni az...

Kislányom kezdi átaludni az éjszakákat, ezért kimarad egy szopi. Mit tegyek, hogy reggelre ne durranjon be a mellem és ne árasszam el az egész ágyat?

Figyelt kérdés

Eddig éjjel egyszer kelt, utána reggel, olyan 6-7 körül. Ez sem sok, de így pont okés volt a dolog. Most viszont 8-9-től van, hogy reggel 6-7-ig is egyfolytában alszik. Ez persze szupi jó, de nagyon kellemetlen a patakokban folyó mellem. Már néhányszor azt csináltam, hogy olyan 11 körül, mielőtt lefekszem, kifejem a mellem. Na de így csak többet csinálok, nem? Amúgy nem szoktam fejni, nincs túl sok tejem, annyi van, amennyi kell...

Válaszokat előre is köszönöm. Ja, 10 hetesek vagyunk :-)


2010. júl. 21. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják az ,,okosok",hogy egy idő után nem fog ennyi termelődni reggelre. Be áll az igényeihez. DE én kifejtem üresre,mert baromira idegesített a folyó tej állandóan ragacsos volt a mellem, elegem lett.
2010. júl. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én az "okosok" közé tartozom, mert nem fejtem le, néhány nap alatt tényleg beállt, hogy reggel nem úsztunk tejben.

Volt néha egy-két nap, mikor már éjfél köröl majd szét robbant a cicim, na olyankor kifejtem, de egyébként nem foglalkoztam vele!

2010. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is bedurrantak reggelre, amikor ezt a korszakot éltük. De simán elég volt a kifolyó menyiség felfogására egy melltartó betét. Most is folyik egyébként valamennyi, pedig már 3 hónapos a picim, és szerintem ez így is marad, amíg szoptatok. Úgyhogy már belenyugodtam, hogy melltartóban alszok 1 évig.:)
2010. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok! Hát én ebben a melegben egyszerűen nem bírok melltartóban aludni, mellesleg a betét sem ér sokat, ugyanis reggelre az is teljesen átázik és ugyanúgy úszik minden, mintha fel sem vettem volna.
2010. júl. 21. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy ne termelődjön még több, de ne is feszüljön akkor csak egy kicsit fejj le hajnalban. Én sem bírom ki reggelig, este 10-kor kifejem teljesen és utánna hajnali 3-kor fel kell kelnem fejni, mert nem bírom tovább, én ilyenkor is kifejem teljesen mert én fejem a tejcsit és üvegből adom a lányomnak, de akkor Te ilyenkor csak annyit fejj le, hogy ne feszüljön és egy pár nap múlva már nem fog annyi termelődni hajnalban.
2010. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:

Az utolsóval értek a legjobban egyet!

A túltelítődés (legalábbis ebben az időszakban már) tényleg nem jó dolog, mert ha gyakran ismétlődik, akkor tejcsatorna-elzáródást vagy rosszabb esetben mellgyulladást is okozhat, ami mindenképp kerülendő.

De tényleg van, hogy ez a túltelítődés magától is megszűnik pár nap alatt, úgy is, ha az anyuka egyáltalán nem fej. (Nálam is így volt.)

De a többségnél szükség lehet a fejésre. Ha ez ennyire kellemetlen neked és néhány nap után sem tapasztalsz javulást, akkor muszáj leszel néhányszor éjjel is fejni, de csakis egy kicsit!!! Csak annyit, hogy megszűnjön a feszülés, nem többet! (Ha teljesen kifejed, azzal valóban pont hogy fokozni fogod a termelést.)

2010. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ebben az időszakban én is csak annyit fejtem hogy ne feszüljön meg hogy ne folyjon!Így kb 1 hét alatt beállt!

Gratulálok a nyugis éjszakákhoz! :) mi 12 hetesen kezdtük!Használd ki amíg nem jönnek a fogacskák! :))))

2010. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, olyan 6 hetesen már megtapasztaltunk egy jó kis mellgyuszit... ezt az éjszakai fejegetést kerülném el, de hát lehet, hogy ez nem fog menni... Akkor megpróbálom, hogy csak egy keveset fejek le... Szép napot mindenkinek!
2010. júl. 21. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi ugyanígy vagyunk, mint Te, és én is kiírtam akkor egy kérdést ezzel kapcsolatban, mikor a lányom elkezdte átaludni az éjszakákat. Annyi különbséggel, hogy én nem szeretném, hogy beálljon a tej mennyisége, és ne teljen túl a mellem, mert anyatej leadó vagyok. Szóval: Én kelek egyszer éjszaka, abban az időpontban, amikor szoptattam. Kifejem mindkettőt teljesen, de még így is reggelre úgy nézek ki, mintha plasztikai sebésznél jártam volna. :)

Ja, és ezzel legalább elkerülöm a mellgyulladást vagy a tejcsatornazáródást.

Egyébként az én lányom este 8-kor szopizik utoljára, és reggel 5-ig durmol. Most 10 hetes, kb 3 hete alussza át az éjszakát.

2010. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!