Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen ételektől és italoktól...

Milyen ételektől és italoktól kell tartózkodnia a kismamának a szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2007. dec. 17. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Én szoptatom a 4 hónapos kicsilánymat. Amit teljesen kizárok az a szénsavas üdítők, a bab és a káposzta félék. Minden mást eszek.

A hasfájást nem tudod teljes mértékben kiszorítani, ugyanis eleinte még nincs teljesen kifejlődve a pici emésztése és a tejcsi feldolgozása még nehezen megy.

Pukizni meg igyis-ugyis fog, és az még elég kellemetlen érzés nekik. Én egy kis tornával szoktam neki segíteni. :))


Kellemes babázást kívánok.

2007. dec. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Itt egy cikk,a hasfájós kicsikről,gondolom ezért kérdezted:

[link]

2007. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szénsavas italokat és az alkoholt , a gyógyszereket mindenképp. A fűszeres ételek kerülendők.

De ezt igazán nektek kell majd kitapasztalni:-)

2007. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elejével minden K betűs zöldséget, rizst, borsót, és babot is mellőztem.Sőtt még a banánt is.Ahogy a baba nőtt szépen beiktattam ezeket is .Soha nem volt hasfájós!

Jótanács:A banánnal később is vigyázz mint nálad, mint a picinél,heves szívdobogást okoz nála.Akár már 2db is.

Én 2 évig szoptattam, neked is sok sikert,legalább ennyi ideig!

2007. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatból: a karfiol gyilkos volt, attól borzasztóan fájt a hasa. Párolt káposzta és a kelkáposzta is bajt okozott. A kukoricával is megjártuk.Viszont a töltött káposztával nem volt baj.Kettőnél több kávét sem szabadott innom és a szénsavas üdítőket is kerültem. Persze azt a minimális levegőt nem lehetett elkerülni.Most 2 és fél hónapos a kislányom, csak ritkán fordul elő hasfájás nála szerencsére. Sok sikert!
2008. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!