Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet az hogy egyesek...

Hogy lehet az hogy egyesek szoptatás alatt híznak nem a terhesség alatt? Másokat meg leszívnak a babák?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 04:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nődoki azt mondta,hogy hormonális változás az oka.68 kg-val szültem,egy hét múlva 57 kg voltam (világ életemben magas,sovány testalkatú), kilenc hónap szoptatás után újra 68 kg.Kislányom most egy éves,két hete hagytuk abba a szoptatást és kb. két és fél hónapja heti ötször futni járok és most tartok 62 kg-nál.Biztos a szoptatás játszott közre,mert első gyermekem nem szopott,nála nem is híztam egy dekát sem közben.Na most nyugtatásként írom,hogy a szoptatás akkora élmény és olyan kapocs a gyermek és az anya között,hogy semmi pénzért nem adtam volna fel!A kilók pedig lejönnek utána is.
2010. aug. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó reggelt! Én csak magamról tudok mesélni, mert velem pont ez volt a helyzet. Nekem terhességi diabétesz miatt végig kellett diétáznom a terhességemet, kilóra pont annyit híztam, amennyi a szüléssel rögtön le is ment. Aztán vége lett a diétának... Jött a karácsony, a sütik, a finomságok, és ugyan próbáltam vigyázni, de a kísértésnek nem mindig tudtam ellenállni :-))) Az ember a babájáért ugye megtesz mindent, a terhesség alatt sokszor éhesen feküdtem le, lekváros palacsintával álmodtam, de miután megszületett, szoptatás ide vagy oda, elég gyorsan jöttek rám a kilók. Nálam ez volt. Üdv, és szép napot!
2010. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 20 kg-t híztam, szülés után 3 hónap alatt lement a rajtam maradt felesleg, másfél évig szoptattam, addig maradt is az eredeti súlyom. Aztán ahogy abbahagytam a szoptatást két hónap alatt 6 kg-ot híztam. Most ezt próbálom leadni, remélem sikerül. Mert újra babát szeretnénk és nem karom 6 kg plusszal kezdeni azt a terhességet.
2010. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban az étkezés befolyásolja. Van, aki fél, hogy ha nem eszik bizonyos ételeket, nem eszik eleget, akkor kevesebb lesz a teje,ezért szinte állandóan eszik. Pedig csupán 300-500 kalóriával kellene többet elfogyasztani szoptatás alatt. A másik ok maga a szervezet. Van, akinek gyors az emésztése, hamar elégeti a kalóriákat, így azok kevésbé épülnek be zsírként. ÁÉn az első babámmal 9 kilót híztam, ami szülés után azonnal le is ment. Szoptatás alatt nem jött fel semmi, utána se híztam. Aztán a 2. babával 8 kiló jött fel, szülés után az is lement, de a szoptatás alatt már vissza is jött 3-4 kiló... újra terhes lettem és erre jött még 7 kiló... ez már nem ugrott le olyan könnyen, pedig a fiam 3470g volt... Őt is 2 évig szoptattam, fel is szedtem 5 kilót.... Most a picivel 62 kilóval kezdtem a terhességet, ennyivel is mentem szülni... 55 kilóval jöttem haza... Sajnos azóta ismét 62 vagyok, pedig 2 éve szoptatok. Nálam szerintem már a korom is belejátszik, 40 körül már nem úgy működik a szervezet, mint 20-25 évesen.
2010. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont nem az étkezés befolyásolja, hogy jönnek e vagy mennek a kilók a szoptatás alatt. Én úgy voltam, mint a második válaszoló: terhességi diabétesz, 3 hónapig semmi cukor, 9 kiló plusszal mentem szülni, mire itthon ráálltam a mérlegre, az el is tünt. Csak én fogytam, nem híztam, két hónap alatt még lement két kiló, azóta nem moccan a mérleg semerre, pedig ha valaki, én aztán igazán nem vetem meg az édességet. Nincs olyan nap, hogy legalább 3-szor ne nasiznék valamit, de legalább a napi túrórudi adagnak meg kell lennie. Szóval azért csodálkozom is, mert még több édességet eszem, mint a terhesség előtt, és mégsem hízom. Világ életemben fogyókúráztam, ami mindig hétfőn kezdődött... :o) De a diabétesz alatt megfogadtam, ha már nem szoptatok, és tényleg le akarok még adni kilót, akkor folytatom nagyjából a cukor nélküli életet.... huuuh... nagy érvágás lesz, de a túrórudiról nem modok le.... Szóval szerintem genetika, ugyanúgy mint az is, hogy terhesség alatt ki mennyit hízik.
2010. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem :S


Én fogytam szoptatás alatt, pedig nem kettő, hanem 3 helyett zabáltam és előtte diétán voltam terhesen cukor miatt. Szóval az étkezésen tuti nem múlik!

2010. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annak működik jól a szervezete, aki felszed szoptatás alatt néhány kg-t:-)Ez gyorsan lemegy a szoptatás befejezte után.

Amikor még nem a zörgő csontok voltak divatban ez természetes is volt, hogy egy nő evett a szoptatás alatt. Egy normálisan működő szervezet a szülés után felkészül a "nehéz hétköznapokra": vérzés, szoptatás,kialvatlanság, fizikai és lelki megterhelés, a szervezet visszaáll "magányos" állapotába:-)

Ehhez kell sok-sok energia. És a szervezet van annyira okos, alap esetben, hogy bizony tartalékol is a nehezebb napokra, hogy végszükség esetén, amikor hajnali 3kor már a 2312-ik kört teszed meg a babáddal étlen szomjan, halálosan kiborulva, akkor is legyen mihez nyúlnia és ne ess össze a padlón gyerekestől.

Akiket "leszívnak" a babák, azok nem táplálkoznak normálisan vagy azon nagyon nagyon kevesek közé tartoznak, akiknek 200%on pörög az anyagcseréjük /és megvan a maguk problémája ált. szoptatás alatt, ami elsősorban idegi kimerültség/.

Szerintem aki vállalta és imádja az szoptasson, lehet nem lesz túl elégedett egy ideig, ha a tükörbe néz, de akkor nézzen arra, akiért teszi!Miután elválasztod v elválasztódik 3-4 hónap alatt helyre áll a rend!

Egy anyuka, aki 18 hónapig szoptatott végül leadta a felesleges 10 kgt!

:-)

2010. aug. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is híztam szoptatás alatt..mert mindig éhes voltam utánna(persze szomjas is)...DE imádom mikor bújik..ez tényleg hatalmas kapocs...és a boldogság kompenzálja KIHÍZOTT RUHÁKAT..
2010. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!