Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor lehet elkezdeni leghamar...

Mikor lehet elkezdeni leghamarabb a szoptatást, tejmennyiséget növelő teák, bogyók szedését? Szülés után egyből? Vagy pl.38. héttől?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:

mindenki másképp csinálja.


lehet hogy ha megy be hozzád látogató szülés után kérsz be laktoherb teát lefőzve


viszel magaddal szoptatós tea granulátumot - milusan-


van aki csak sok folyadékot iszik


és úgy is lehet hogy nem iszol teákat csak ha érzed hogy kevesebb a tej.


(sz:ártani nem árthat de várandósan még nem innám.

nekem bevált a granulátum és vizem volt bent.

itthon várt a laktoherb tea.)

2010. aug. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Előzőnél kellett a tea, sör, bogyó minden, majd egy hónapig. Akkor csak a szülés után 3. naptól tudtam látogató által ezeket elkezdeni inni.

Tuti, most is kelleni fog.


HASFÁJÁST, NYUGTALAN ALVÁST SOHA NEM okozott a babámnál, előre leszögezném, mielőtt valaki ebbe belekötne.

2010. aug. 20. 11:03
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő azt mondta, hogy előtte pár héttel napi 1 csészével igyak, aztán vitessek be a kórházba magamnak. Nekem mondjuk akkor volt tejem, ha a 3 liter vizet megittam.
2010. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Szülés előtt ne!


Szülés után azonnal lehet.


Nekem teák nélkül is sok a tejem, mert gyakran ciciztetek. A gyakori mellretétel számít, a teák csak picit tudnak segíteni.

2010. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:
Ha szülés után (pár órán belül) mellre tudod tenni a babádat, akkor már nagyon sokat tettél a jó kezdetért! A többi "csodaszert" szülés után elvileg bármikor elkezdheted, de nem ezektől fog belövellni a tejed, hanem a gyakori ingertől (szopás, esetleg fejés). Ha pedig belövell, akkor jó eséllyel először túltermelésed lesz, amikor nincs szükség további serkentésre. Én inkább azt javaslom neked, hogy ezeket akkor használd, ha valóban szükség van rájuk. A gyakori szoptatás elvileg önmagában is elegendő.
2010. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A gyakori szoptatás mellett gyakran fejtem, a babám altató hatása alatt kaptam meg 5 óra múltán, így esélyem sem volt a jó kezdéshez. Viszont újabb császárhoz lett esélyem, ami azt jelenti, hogy megint kellenek majd ezek a bogyók. Viszont az 1. rossz hó után több mint egy évig anyatejes volt a babám.

Megfogadom a tanácsokat, szülés után kezdem a teázást.

Puszi mindenkinek.

2010. aug. 21. 10:27
 7/7 xStefix ***** válasza:
Császárosként is kikérheted magadhoz a babádat, ha úgy érzed, képes vagy odafigyelni. Mondjuk ebből a szempontból a gerincérzéstelenítés talán jobb, mint az altatás, hamarabb kitisztul a kép.
2010. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!