Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Velem van a baj,hogy nem...

Velem van a baj,hogy nem érzem a szoptatást olyan hiper szuper belsőséges dolognak?

Figyelt kérdés
Egyelőre azt a fene nagy kötődést sem érzem a babám iránt, pedig vártuk, szeretjük. De jelenleg ott tartok hogy inkább még 3x megszülném, mint az éjszakai kínlódás vele, meg ez az állandó otthonlét..

2021. jún. 20. 11:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj. Én sem kötődtem egyből. Nem egyedi eset, csak nem szokás beszélni róla sajnos. Fog változni. Nálunk nagy áttörés volt pl amikor elkezdett mosolyogni 6 hetesen. A szoptatással olyan 2 hónapos lehetett mikor először azt éreztem hogy igen, ez egy csoda. Amikor ott tartottam a karomban, szépen elaludt közben, pihegett mint egy angyal. Azt hittem elolvadok
2021. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Pár hétig én is csak kötelességnek éreztem, azon voltam hogy életben tartsam. Úgy 1 hónapos lehetett, amikor az ölében aludt, és hirtelen elkezdtem zokogni, hogy mennyire gyönyörű, és a világon őt szeretem a legjobban. Utána hetekig minden nap sirdogáltam kicsit, hogy mennyire szeretem. Ne aggódj, szórakoznak a hormonok az elején.
2021. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

A fiammal is ez volt, elláttam, keltem hozzá, mindent megcsináltam szó nélkül, de kb 2 hónaposan kezdtem el igazán érezni, hogy ő az enyém, és mindennél jobban szeretem. Addig inkább kötelesség volt. Jó hír, hogy már 5 éves, és még mindig imádjuk 😃

A lányom 1 éves, vele sem jött rögtön a rózsaszín köd, de talán egy kicsit hamarabb, gondolom a rutin miatt is.

Teljesen normális ez az elején, ne aggódj. Ja, és én is full azt éreztem eleinte a fiamnál, hogy a férjemnek mennyivel jobban megy ez.

2021. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Van aki már akkor belelendül amikor meglátja a felvételt és szinte látja hogy integet a baba XD

de az igazság az, hogy az elején nincs miért kötődni, hisz csak eszik,alszik egy kis ráncos lény, aki még nem tud igazán reagálni arra amit csinálsz. Teljesen természetes hogy még nem kötődsz, majd az első mosolynál/reakciónál elkezdődik majd valami addig pedig marad a kötelesség.

Amúgy mindegy mit mondasz neki, a lényeg hogy hallja a hangod, felőle az éves adóbevallásodat is felolvashatnád.

Én 28. hétben vagyok és nem hogy semmit nem érzek még zavar is hogy mozog a hasamban mint egy Alien és alig várom hogy 1 éves legyen végre -.-"

2021. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát..várom azt a pillanatot..jelenleg elképzelni sem tudom, hogy egyszer bekövetkezik amikről írtok.. :(
2021. jún. 20. 15:22
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megszulettem anyukám első mondata az volt "juj de ráncos ". Az anyaság nem feltétlenül alakul ki egyből,később igazi tigris anya lett belőle és mindent megtett értem.

Nyugi nálad lehet akkor lesz amikor először megölel vagy azt mondja anya.

2021. jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én a negyedik gyerekkel éreztem azt hogy a szoptatás egy intim meghitt dolog, és szeretek szoptatni és nekem is jó.

Komplikáció mentes háborítatlan szülés, aranyórával, trauma nélkül. És a szoptatás se volt kifejezetten nehéz vagy küzdelmes. Alap információkkal meg tisztában voltam.

2021. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nos, 3 hónapos, és nem változott..sőt...
2021. aug. 31. 17:47
 19/19 anonim ***** válasza:
Anyósom is ilyen. Van aki csak akkor szereti amikor már tud beszélni, míg apósom jobban szereti őket babakorban. Én sem érzek semmit pedig talán csak 1 hét és jön a baba.
2021. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!