Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Dohányos anyuka tejcije vagy...

Dohányos anyuka tejcije vagy tápszer?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 19:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Tápszer.
2010. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
tápszer
2010. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Csak az anyatej. Még így is jobb a babának,mint a mesterséges tápszer! Sok anyukát ismerek,aki dohányzik és egészségesek a gyerekei. Csak a dohányzás ártalmait nagyon eltúlozzák!
2010. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Anyatej. Persze nem mindegy a dohányos anyuka cigarettamennyisége sem. Anyukám dohányzott terhesség alatt és majd szoptatás alatt is (ezelőtt 30 évvel), akkor még más szokások voltak e téren is. Teljesen egészséges gyerek voltam, soha nem voltam beteges, bárányhimlőn kívül semmilyen gyerekbetegséget nem kaptam el. Iskolában jó tanuló, matekverseny, fizikaverseny, stb. és jó középsuli utána. Ezt csak azért írtam le, mert attól, hogy valaki dohányzik, nem biztos, hogy a gyereke bármiben károsul. A másik oldal viszont, hogy teljes legyen az igazság, hogy minek kockáztatni... olyan sok dolog miatt lehet beteg a gyerek, legalább amit lehet szűrjön ki az ember lánya. :) Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy aki napi max. 5 szál cigit elszív, az inkább szoptasson mint tápszert adjon, ha már dobozzal füstöl, akkor már meggondolnám, hogy inkább a tápszert válasszam.
2010. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Tápszer.

Ha dohányzó anya szoptatja a gyermekét, az a saját döntése. De az, hogy másnak is a tejet, az pedig a másik anyuka felelőssége. Pedig én nagyon szoptatás és anyatej párti vagyok, de ennek ellenére nem ajánlanám!

2010. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Tápszer. A nikotinról pontosan tudjuk, hogy milyen káros, egyáltalán nem biztos, hogy ellensúlyozza az anyatej pozitív oldala!

Aki meg azt állítja, hogy a dohányzás nem is káros, csak eltúlozzák, ugye nem gondolja komolyan? Nézz utána a nikotin és a kátrány hatásainak (kiválasztódik az anyatejbe, a nikotin szinte teljesen!!!)

Tényleg jobb egy olyan anyatej, ami idegmérget tartalmaz? Jesszusom, ezt nem mondhatjátok komolyan.

Az a felelőtlen, önző anya, aki bagózik szoptatás közben, önállóan döntötte el, hogy lecarja a gyerek egészségét, de akinek van választása az miért tenné? Akkor már inkább a tápszer.

És ha csak 10-ből egy gyereknek lesz maradandó károsodása a nikotintól, az is eggyel több mint kéne, nem kockáztatnám meg, hogy pont az én babám legyen.

2010. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Tápszer.
2010. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Tápszer.Pedig full anyatej párti vagyok.Én adnék neked szívesen,sok van.És nem dohányzom.
2010. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Mint anyatejpárti és csecsemőkkel foglalkozó eüs mondom, hogy ezesetben tápszer.

(persze nem mindegy napi hány szál cigiről van szó)

2010. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem etikus olyan tejet felajánlani, ahol az anyuka egészségtelenül él, és a dohányzás egyértelműen ez a kategória. Vért is csak egészséges ember adhat.


Anyatejadó vagyok, és még a napi vitamint se merem kihagyni, nemhogy dohányozzak.

2010. szept. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!