Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejtermelődést az is serkent...

A tejtermelődést az is serkenti, ha csak cumizik a mellemen, és nem szopik?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy ha több tejet szeretnék, többször tegyem mellre a babámat (3 hetes). Sokat van mellen, de sokszor csak cumizza, ez is számít, hogy több termelődjön, vagy csak a konkrét szívás?
2010. szept. 11. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy tudom, hogy a cumizás is segíti a tejtermelést. Nekem is nagyon sokat van mellen, szinte egész nap rajtam lóg, szerencsére nincs is tej gondunk:)

2010. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen, a komfort cicizés is segít!
2010. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem nem segitett. :-(
2010. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, ki kell próbálni!
2010. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:
100%

A szoptatás alatt (főleg pici babával) több szakaszt is megfigyelhetsz: időnként aktívan szopik a baba (szív, nyel, hallod és látod is), máskor pedig csak cumikázik a mellen. Ez a viselkedés a tejleadás ciklikusságával van összefüggésben, egymással párhuzamosan: a tej sem folyamatosan, azonos intenzitással jön, hanem hasonlóan szakaszosan. (Tulképp "íve" van: először csak pár csepp, utána a leadó-reflexszel a java, majd csak csordogál, míg végül megint csak csepeg.)

Namost. Egyrészt a szakaszos tejleadás, másrészt a pici baba gyors kifáradása miatt javasoljuk azt, hogy a baba cumizhasson is a mellen. (Tehát van olyan időszak, amikor alig jön csak tej, ilyenkor nincs más, mint a cumizás; ill. a kifáradt baba új erőt gyűjthet így szopi közben.) Ezeket a komfortszopi-szakaszokat fogják újra és újra megszakítani a "rendes" evések, ahogy a tej is megindul ill. a baba is újra nekilát szopni - de ez csak akkor működik, ha a baba addig van mellen, amíg ő szeretné. A kezdő anyuka még nem tudhatja előre a szopi elején, hogy a baba mennyire lesz éhes/anyás, azaz, hogy hány ilyen szakaszból fog állni a szoptatás. Ha idő előtt leveszi a melléről (lásd régi rossz tanácsok, mint a max. 20 perc után abbahagyni), akkor növeli az esélyét annak, hogy a baba nem lakik teljesen jól, sem fizikai, sem lelki értelemben. Illetve a mell sem fog elegendő ingert kapni, ami pedig a tejmennyiségre lehet rossz hatással.


Szóval maga a cumizás nem direkt módon hat a tejmennyiségre, hanem ilyen indirekt módon, azzal, hogy tulképp "kitölti" a valódi szopás között időket. Ami ténylegesen fokozza a termelést, az maga a (gyakrabb) tejleadó-reflex ill. a mell teljes kiürülése. De a fentiekből láthatod, hogy a cumizás nagyban összefügg ezzel, mert az idő nyújtásával és a baba érdeklődésének fenntartásával támogatja a gyakoriságot.


Remélem, így már érthető. Bocsánat, ha hosszú lett. :)

2010. szept. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg az utsó hozzászólást! :)
2010. szept. 12. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:

14.29-es.

Miért nem tudtam én ezeket? :-(

2010. szept. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Mert sajnos nem jutottál hozzá időben a megfelelő információkhoz.

De most már nem így van! ;)

2010. szept. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!