Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan segíthetem majd elő a...

Hogyan segíthetem majd elő a tejtermelődést?

Figyelt kérdés
24 hetek vagyok ez a második terhességem és az első babámat nem tudtam szoptatni, de most nagyon szeretném.légyszi irjatok nekem tanácsokat vagy készítményeket amivel majd elősegíthetem hogy legyen tejem.
2010. okt. 22. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


-ha van rá lehetőség, akkor már a szülőszobán míg ott vagytok a 2 órás megfigyelésen, tedd mellre, ugyan még nem jön olyankor semmi, de az első inger a cicidnek, és a babónak is fontos.

-homeós bogyók:

Urtica urens 5ch (napi 2x5db szoptatás közben)

vagy(nekem ez jött be)

ricinus communis 5ch (2x5db)

-az elején tedd cicire amennyit csak akarja, meg bírod. Utána fejd le, akkor is, ha úgy érzed nincs benne. Éjjel is!!! Amit lefejtél tedd hűtőbe, és lehetőleg ne cumisüvegből, hanem kis pohárból add neki a következő szopi után. Az anyatejet 1 napig hűtőben tárolhatod, vagy le is lehet mélyhűteni!

-Pihizz, és egyél, igyál(napi 3-4 liter) sokat, ez nagyon fontos!!!


Nekem szinte semmi tejem nem volt, vért izzadtunk, meg még most is(2 hós a babám), de elértem, hogy napi 7dl tejem van így.

Van aki olyan szerencsés, hogy semmit nem csinál, és ömlik a tejcsi, kívánom, hogy Te is olyan legyél!!!


Minden jót!

2010. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szia!

Nem akarok nagy szavakat írni, hogy hit kérdése, sok ilyen választ fogsz kapni. Az igény szerinti szoptatás nem hülyeség.

Sokat küzdöttem, mert szinte csak az egyik mellemből tudom szoptatni. Hallgattam az idősebb nőkre, hogy mindig csak az egyik mellemből, de a balból mindig éhes maradt és akkor adtam tápszert. 6 hét után már gyönyörű egyensúlyban volt a tejtermelés a Marcikám igényeivel, de én változtatni akartam és a jobb mellem tejtermelését megemelni. Nekem a MORE MILK PLUS kapszula segített. Innen rendeltem először:

[link]

Timi, a forgalmazó, nagyon segítőkész. A weboldalon jobb oldalt van egy Motherlove babák menüpont. Fentről a negyedik az én történetem.

De patikákban is kapható, igaz drágábban, de a szállítási költségek miatt, előfordulhat, hogy olcsóbb.


Remélem segítettem.

(A fiam 13 hónapos és még mindig naponta legalább 3-szor szopizik.)

2010. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia én sem tudtam szoptatni első gyermekem,de most sikerült.A fürdéskor meleg vízzel veresd meg a melleidet én már a kórházban is ezt csináltam és igyál alkoholmentes sört és ha szereted a madártejet azt is eheted nekem ezek segítettek.Ja a picim 3 és fél hónapos és még mindig szopizik.Sok szerencsét.
2010. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ez az oldal segített: www.lll.hu Sokat próbálkoztam már az elejétől kezdve, de csak most a 6. hét után lett elég a tejem.

Egyébként nekem azzal sikerült megszaporítanom a tejcsit, hogy egy szoptatást nem hagytam abba addig, míg mindkét mellből nem szopta ki kislányom a neki szükséges mennyiséget! Ha ez 1,5 óráig tartott, akkor addig tartott. ahogy a fenti honlapon is írják, mindkét mellre rátettem a babát, és egy szopi alatt mikor úgy éreztem, nem szív már tejet a mellből amin rajta volt, áttettem a másik mellre. Volt 2 nap, mikor a szoptatás alatt 4szer cseréltem a melleket, és ezután beindult tényleg a tejcsi!!! Előtte ezt nem gondoltam volna, de tényleg a mellet ért gyakori inger hozza meg igazán a tejcsit!!

Egyébként laktoherb teát iszom az elejétől kezdve. Azért is jó szerintem teát inni, mert a napi folyadékmennyiség nagy részét így megiszod, és pluszban az is segít a tejtermelésben.

2010. okt. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat nagyon sokat segítettetek:)
2010. okt. 23. 09:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 8 hónapig szoptattam a babámat, mert elválasztotta magát. Én tovább is szerettem volna, rengeteg tejem volt a végén, alig apadt el. A 8 hónap alatt viszont voltak olyan időszakok, amikor kevesebb volt a tejem valami miatt. Ha a baba bírja, igény szerint szoptasd ( a miénk az elején nem bírta csak ha 2,5-3 óránként szoptattam, nagyon fájt egyébként a hasa) és mindkét mellből.

Én, ha apadt, ittam alkoholmentes sört este, reggelre sok tejem lett. Az Urtica Urens ch.5 is jó.

2010. nov. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a hozzáállásod alapján lesz tejcsid! :)

A legfontosabb, hogy őszintén akard.


Nekem a sör jön be a leginkább. Ha este iszom, akkor reggelre duzzadnak a cicjeim. Ha nem iszom, mint pl tegnap este, akkor tiszta plötty...

Illetve akkor is sokkal több a tejem, ha nap közben sok folyadékot iszom meg "magamtól", nem úgy, hogy csak azrt iszom, mert még keveset ittam addig.

Én még az Urtica Urens-t is szopogatom.


A görögszénamag (lepkeszeg) is nagyon jó, de azt én nem tudom meginni. :(


Szopi előtt zuhanyozz le meleg vízzel, engedj sok meleg vizet a melledre, nekem az is sokat segít.


szóval:

-hit

-folyadék

-sör

-görögszénamag tea

2010. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

És akkor rögtön utalnék egy közkeletű tévhitre, ami felmerült megint: (06:49-es-ben)

NEM AZÉRT FÁJ A BABA HASA, mert igény szerint vagy túl gyakran szopik! Hanem azért, ha ilyen gyakori szopi esetén mindig csak az elsőtejet szopizza ki!!!

Ez akkor szokott gyakran előfordulni, ha az anyuka mindig 1 mellből szoptat, tehát akár óránként is mindig a másik mellét adja a babának. Ez azért lehet gond, mert a kicsik még nem elég erősek, hogy egyszerre kiszopják a teljes tejmennyiséget - ergó, lehet, hogy a hátsó, zsíros tej egy része még benne marad a mellben a szopi végén. Ha az anyuka ezt nem észleli és legközelebb a másik mellet kínálja, akkor megeshet, hogy hosszabb ideig nagyobb részt csak a tejcukorban gazdag tejet szopizza a baba, ami tényleg okozhat hasfájást.

Ha a szopik széthúzása valóban sikeres ilyen pocakfájásnál, akkor nagy valószínűséggel ez lehetett a probléma valódi oka. Ilyen esetben az igény szerinti szoptatásnak megfelelő megoldás pont nem a szopik széthúzása, hanem a mell alaposabb kiürítése, pl. ugyanazzal a mellel történő szoptatás a következő szopi elején is.

A szopik széthúzása általában hosszabb távon lehet baj, mert megeshet, hogy az anyuka annyira rosszul értelmezi a dolgot, hogy legközelebb, amikor élettani okból (pl. növekedési ugrásnál) muszáj lenne gyakrabban is szoptatni, nem meri majd ezt megtenni, nehogy megint hasfájás legyen a vége... Ezzel viszont feleslegesen elnyújthatja a tejszaporítás idejét (az egyéb kísérő kockázatokról nem beszélve).


Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam, de muszáj ezt időnként leírni, mert mindig felmerül a rossz javaslat is.

2010. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Első két kislányomat nem tudtam sajna szoptatni, befelé forduló mellbimbóm van, első totál kisebesítette, kínszenvedés volt a szoptatás, második kislányomnál nem akart az istenért se tejem lenni, napról napra apadtam el. Méregettem mérlegen, betartottam a 3-4 órát, ittam a laktoherbet, szedtem urticát. Most a 3. babám lassan egy éves, még mindig sokszor szopizik rengeteg tejem van, az elején literszám fagyasztottam. Az én bevált a módszerem az volt, hogy már a kórházban gyakran tettem mellre, fejtem mint egy őrült. Az első két hónapom a szoptatásról szólt ( pedig nekem is ott a másik két kicsim, persze őket se hanyagoltam el, mindig velem lehettek a szoptatásnál is). A babám sokat volt mellem, ha nem akkor fejtem, fejtem. Nem kellett urtica, se laktoherb, se más. Nem is méregettem, szépen fejlődött, az igényeire hagyatkoztam. Nem teáztattam soha. 8 hós koráig csak anyatejes volt, imád szopizni és én ezekkel a módszerekkel értem el a sikerünket. Minden jót neked, könnyű szülést és sok tejcit kívánok!!!!
2010. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 15:35-ös. Azért szoptattam 2 mellből, mert az egyiket teljesen kiürítette. Nekünk nem jött be az elején az óránkénti szopi, mert tele volt emésztetlen anyatejjel a kakija és rengeteget görcsölt. Hidd el, kipróbáltuk az elején és akkor csak egyik mellből szoptattam. 2 hónaposan helyreállt a kis gyomra, már nem görcsölt annyit, akkor igény szerint szopizott. Olyan nagyon rosszat biztos nem tettem, hogy 3 óránként adtam neki enni, mert már 9,5 hós, egészséges, energikus, jó súlyú baba.

Ezzel a minden áron igény szerinti szoptatással kiakasztanak teljesen!! Miért nem lehet elfogadni, hogy egyes babák nem alkalmasak arra, hogy állandóan friss, emésztendő tej legyen a hasukban?

Lll-es tanácsadóval is egyeztettem annak idején, hetente beszéltünk szinte, orvosnál is voltunk annyira gáz volt a helyzet és közösen megoldottuk a problémát. Mi ezzel a baj?

2010. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!