Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első babámat várom, és vacilál...

Első babámat várom, és vacilálok a 3 óránkénti és az igény szerinti szoptatás között. Melyik a jobb? Igény szerinti szoptatás mennyire zavarja meg a napirend kialakulását?

Figyelt kérdés
Nem lesz segítségem, nagyszülők messz, férjem sokáig dolgozik. Hogy bírkóztatok meg mindennel?
2008. dec. 16. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Szerintem ezen ne vacilálj, mert ha a babád 2 óra múlva etetés után elkezd sírni, nem hiszem hogy egy órát hallgatni fogod hogy ordít. És máris igény szerint eteted. Bízd a babádra majd, ő tudja mikor, és mennyit akar majd enni. És hidd el hogy kiegyensúlyozotabb lesz ha akkor eszik amikor akar, nem pedig akkor amikor kap. Csak gondolj bele, neked milyen lenne ha akkor kapnál csak enni amikor más akarja, és nem akkor ehetnél amikor éhes vagy. Nekem 5 lányom van , a pici most 4 hónapos, és őt is akkor etetem amiko ő akar enni. Hidd el te is nyugodtabb leszel , ha akkor etetsz amikor ő akar enni. Mert ha felkelted akkor lehet hogy csak sírni fog enni nem, de egy óra múlva meg enne, akkor meg nem kap. És főleg ha egyedül leszel, akkor szükséged lesz egy nyugodt babára! Hidd el, én már ötödjére csinálom végig.


Üdv. Ancsa

2008. dec. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt ezzel sok gond, mert körülbelül akkor volt éhes, ahogy letelt a 3, majd a 4 óra. Persze nem ébresztettem fel azért enni, ha mégis aludt, és megetettem, ha előbb lett éhes.
2008. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az elejen etess igeny szerint, amig be nem all a tejtermelesed rendesen, aztan pedig 3 orankent (persze ha 2 ora mulva ehes lesz,etesd meg, az nem hinnem, hogy gondot okozna). En ellene vagyok, hogy egy gyerek folyton az anyja mellen logjon, ahanyszor csak megnyikkan (merthogy a fanatikusok igy csinaljak), mert ezzel konkretan megtanitjak a gyereknek, hogy akar felorankent is ehet. Ez szepen beidegzodik az agyba, folyamatos evesre, nassolasra kesztetve a gyereket, es utana csodalkoznak, hogy miert tulsulyos a gyerek 3 evesen.
2008. dec. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mikor már meglesz a baba, úgyis kiderül mi a jó nektek:)

Én is nagy bőszen azon voltam, hogy majd igény szerint..

ahaa..aztán a kisfiamnál az igény szerint az állandóan a cicin állapotot jelentette. Aludni, pihenni, enni semmit se tudtam, ő meg az állandó szopizástól iszonyat zöldeket kakilt és borzalmasan fájt a pocija.A mellem felázott, az állandó szoptatástól csillagokat láttam (és nem a helytelen mellre tétel volt a baj)

Na akkor rájöttem hogy így bizony kikészülök az tuti. Nekem sincs segítségem, nem volt, azóta sincs.

Így ( a dokinővel megbeszélve) mértem szopi után. Ha normális adagot szopizott, akkor nem kapott 2 órán belül újra enni.

2-3 hónapos korára pedig beállt szépen 3 órára.

Nekünk ez jött be. Azért nem halál pontosan óra szerint etettem, de 2 óra és 4 óra között mozgott mikor újra kért és kapott enni.

Gyerek függö ez is. A barátnőm kisfia akkor született mint az enyém, ő simán 3 óránként evett magától is. Szóval az ilyen "rendes babával könnyű igény szerint szoptatni, mert az igénye pont annyi amennyi az anyának is jó még.

2008. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is úgy alakult, hogy a babám magától beállt a 3 órás etetésre 2 hetesen. Hála az égnek, mert én sem bírtam volna hallgatni a sírását. Most olvastam egy cikket, ami a 3 óránkénti etetés ellen szólt: így a baba mindig a vizesebb tejet szívja ki, ami legelőször jön a mellből és nem jut hozzá a tápanyagdús hátsó tejhez. A védőnőm (szuper!) szerint az első hónapban a szopi után még egy órán belül mellre lehet tenni a babát, később azonban jobb megvárni, hogy 2 óra elteljen az etetések között (emésztése miatt). Remélem, hasznos volt, amit írtam.
2008. dec. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt ajanljak, hogy etetesenkent valtsd a cicit, igy kiszopizza a tej zsirosabb, taplalobb reszet is.
2008. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vizesebb tej kb 30 ml jon a mellbol, annal pedig joval tobbet eszik a baba, szoval megkapja o a zsiros reszet is a tejnek. Egyebkent en is a rendszeres etetesre voksolok, nekem egyebkent a gyerekorvos ajanlotta, hogy probaljam meg 3 orankent etetni, es nagyon orulok, hogy igy eszik a babam. Persze, ha megehezik hamarabb, akor kap, vagy ha kesobb, az sem baj, de nem kell orankent ennie, mert akor csak a gyomra faj, mert allandoan telve van. Ne felj attol, hogy akor keveset kap enni, mert akor annyit eszik, hogy nem 1 ora mulva lesz ehes megint. Persze mindenki ugy csinalja ahogy jonak latja, nalad is majd ki fog alakulni ez. Az a fo, hogy szoptatni akarsz, es ezert senki ne iteljen el, hogy 3 orankent etetsz vagy igeny szerint!
2008. dec. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Na en a boromon tapasztaltam azt hogy ha igeny szerint etetsz mint peldaul en, aludni,pihenni nem nagyon fogsz tudni, a babam kerek egy orankent ker enni.Most szoktatom a 3 oras etetesre ugy ha sir,keri teat adok hogy addig is megnyugodjon.Hat nehez de lassan sikerulni fog mert vegre aludtam ejjel 3 orat!!!
2008. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettetek a döntésben. Persze tudom, hogy minden akkor fog kialakulni ha megszületik a baba. Minden jót nektek!
2008. dec. 16. 19:04
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Ezt majd a baba dönti el :)

2 óra alá ne menj, mert nem tesz jót a babának ha nem ürül ki a gyomra, viszont 3 óránként meg úgyis éhes lesz, szóval sok lehetőség nem marad.


Én egyébként elhatároztam, hogy igény szerint szoptatok majd, de ha így tettem volna, akkor a babám kb 3x evett volna egy nap. Később beállította magának a 3 órát. Most 5 hós és 4 órára állította magát. Néha előbb éhes lesz, természetesen ehhez alkalmazkodom és megetetem :)

2008. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!