Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ujszülött babatokat mennyi...

Ujszülött babatokat mennyi ideig szoptatjatok alkalmankent, mennyit eszik, egyszerre egy vagy ket ciciböl? Nagyon aggodos vagyok. Fiam mindig belealszik az evesbe?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is mindig bealudt az evésbe. Akkor rengeteget aggódtam emiatt, kár volt. Még ébresztgettem is. Most 7,5 hónapos és már majdnem 8,5 kiló:))(kislány)

Szóval: Ha igény szerint szoptatod, akkor adj neki mindig annyit, amennyit megeszik. Ha csak 2 percet szopizik, akkor annyit.. A mi babánk nagyon hasfájós volt, mindig az emésztetlen tejtől szenvedett. Amikor több orvos is mondta, hogy neki nem jó az igény szerinti szoptatás, áttértünk a kb. 2-3 óránkéntire (ez nem jelentette azt, hogy néztem a stopperórát, de rájöttem, hogy nem minden nyikkanására kell mellre rakni, mert csak nyammogott rajta, meg bealudt), akkor megoldódott a gond, nem aludt be mindig, evett rendesen és kevésbé fájt a hasa. Amikor már nem volt hasfájós (kinőtte), megint kapott amikor kért, de az is általában bizonyos időközönként volt.

Én mindig váltott ciciből adtam a babának, mer annyira ficánkolós volt mindig, hogy nem tudott egy helyben maradni már kicsinek sem, ha átraktam másik cicire, akkor evett tovább egy kicsit.(Most is örökmozgó, állandóan feláll mindenhová és mászkál a bútorok mellett, mászik...:))

2010. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Két ciciből szoptattam, cicinként 10-12 percig és nekem is mindig bealudt, állandóan ébresztgetni kellett.

10-20 ml volt az első 5 napban, aztán 20-30 körül egy hetesen, de abba is hagytam itt a méricskélést, mert ráment az idegrendszerem és így a tejem is majdnem. 2 hónapos korára duplázta a súlyát, úgyhogy biztosan elég volt :)


Egyébként teljesen változó mennyit esznek vagy mennyi idő alatt. Van olyan baba, aki csak annyit eszik eleinte, mint az én babám, de mondjuk 40 perc alatt vagy akár a fordítottja is.

2010. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok, ha 2 óra alá mentünk az nekünk is hasgörcsöt okozott, persze ez nem törvényszerű.
2010. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszokat .....kezdek megnyugodni
2010. szept. 13. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
váltott ciciből szopott 60-65 perceket. tudom, ez nem átlagos, de nem tudtam, mit csinálni vele, neki így volt jó.
2010. szept. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 ciciből adtam neki mindig, csak úgy volt elég, a 2 cici volt 90 perces szopi... nehéz volt, mindig bealudt, meg lassú volt... 6 hetesen gyorsított, akkor 60 perc lett egy szopi. aztán észrevétlenül gyorsított, fokozatosan, 3 hónaposan tűnt fel, hogy 20 perc alatt kész van a 2 cicivel. :)

először 30-at evett összesen, aztán cicinként, aztán sokáig 40-60-at cicinként, és nekem itt meg is állt a mennyiség, max 140 mili van a 2ben, úgyhogy most 4 hónaposan már pótolok, a napi 6 suopinál legalább 3-szor.

kitartás! ilyen korban az élet a szopiról szól.

nagyon nehéz, de már most visszasírom azt a sok összebújást. :)

2010. szept. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 mellből adtam (mindig másikkal kezdve), 50g körül evett. 20+15 percet evett. és nekem is állandóan piszlálni kellett, hogy ne aludjon bele.
2010. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!