Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kullancsot találtam magamban,...

Kullancsot találtam magamban, szoptathatok?

Figyelt kérdés
Még csak anyatejes baba, 3 hónapos, nem lesz baja? Ha esetleg megfertőződtem, az is átmegy a tejen keresztül?
2022. ápr. 25. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Igen


Nem lesz baja

2022. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Én pont ma szedtem ki magamból egyet. Két hónapos babát szoptatok. Nekem eszembe se jutott, hogy ez kizáró ok lehetne. Én szoptatok így is.
2022. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Átjut a Lyme kór bacija az anyatejbe,de lehet szoptatni.


"Szoptatás alatt fellépő Lyme-betegségben doxycylin nem adható, egyébként – bár a kórokozó átjut az anyatejbe – a csecsemő soha nem fertőződik meg, tehát a szoptatás megszakítása nem indokolt."


Forrás: [link]

2022. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És az agyhártyagyulladás?
2022. ápr. 25. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Hát figyelj,azt nem tudom. De ha esetleg beteg leszel, akkor úgyse fogsz szoptatni.
2022. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha lapos a kullancs és úgy szedted ki akkor még csak most kezdte el szívni a véred.. ha már dagi akkor már "hányhat" de csak ha csesztetve van és nem egyből egy mozdulattal kihúzva. a feje meg nem baj ha bele szakadt mert az nem fertőző csak a potroha, és azt kilöki a szervezeted amúgy is.. (nekem ügyeletes mondta) kullancsom volt és én alapból besza*rtam tőle és ügyeletre mentem. XD szóval ne ijedj meg ha időbe ki tudtad szedni ,Etetheted a kisbabádat ugyanúgy.
2022. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!