Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres kiegészítés vagy...

Tápszeres kiegészítés vagy korai hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Hétvégén lesz 5 hónapos a kisbabám, eddig csak anyatejes volt. Kb egy hete mintha kezdené kevesellni a tejet. Eleinte csak esténként az elmúlt pár napban viszont már napközben is van hogy kérne még, de már nincs több. Egy csepp se jön ha fejni próbálok. Ő se tud több kortyot kiszívni pedig sokáig próbálkozik. A védőnő a hozzátáplálást javasolta, de én úgy látom még nem ért meg rá, magamtól inkább a tápszer mellett döntenék, azt viszont nehezebb kiszámolni, hogy mennyi pótlás kell.
2022. júl. 11. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Többször váltott mellel se megy?
2022. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha nagyon nem megy, akkor inkább tápszer. A hozzátáplálás a első hónapokban normál esetben csak kóstoltatás, nem pedig teljes étkezés kiváltása, másrészt arra semmi garancia nincsen, hogy annyira bejönne neki a hozzátáplálás, hogy rögtön mennyiséget is fog enni. A harmadik dolog pedig, hogy 1 éves kor alatt a baba fő tápláléka az anyatej vagy tápszer, ha anyatej nincs.
2022. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
2-es válaszoló vagyok. Aki lehúzta a válaszom, megírná, hogy mivel nem ért egyet? Szerintem úgy reális, ha már véleményt alkot, hogy azt meg is indokolja
2022. júl. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 1 éves korig a fő tápláléknak tejalapúnak kell lennie, ezért inkább a tápszert javasolnám. Az emésztőrendszere ráadásul nem is érett még a hozzátáplálásra valószínűleg, azzal várnék min. 6 hónapos korig.
2022. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindennel próbálkoztam már, nagyon nem szerettem volna tápszert, de most úgy látom muszáj lesz, nem akarom éheztetni. Védőnő és szoptatási tanácsadó is volt már, de egyszerűen nincs több tejem.
2022. júl. 11. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Miért nem szeretnéd a tápszert? Szerintem ebben az esetben tökéletes megoldás. Ami előnyt az anyatejből ki lehetett hozni, azt már kihoztad. Esetleg azzal érdemes próbálkozni, hogy ha egyébként szokott komfortcicizni, akkor ez ne szűnjön meg, hiszen plusz inger ez is, ami segíti a tejtermelést. Akár úgy is, hogy először adod a tápszert és utána van a cici, így a cicin nyugodhat meg, alhat el (ha amúgy szoktátok így).
2022. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Mármint lemérted a babát etetés előtt és után és úgy látod hogy nincs tejed vagy csak nem tudod fejni és úgy nincs? Nekem már 40 ml sem jön ki fejéssel,de a babám szopizik rendesen. Egy idő után nem tudsz fejni és a cici sem feszes,de ettől még van tej.
2022. júl. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!