Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt más is, aki szoptatás...

Van itt más is, aki szoptatás alatt nem tud fogyni?

Figyelt kérdés

Átlagos, inkább vékony testalkattal estem teherbe, 10kgt szedtem fel a végéig. A kórházból kijövet még 5 kg volt rajtam, három hónapja szültem, azóta egy deka sem ment se le, se fel . Mivel szoptatok, fogyókúrázni nem szeretnék.

Mindenkitől azt hallom, hogy a szoptatás olvasztja a kilókat...van itt olyan, aki szintén nem tudott fogyni? Vagy mikor indulnak meg a kilók? Normálisan étkezem és sokat sétálok a babával


2022. júl. 24. 20:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Jelen, rólam sem olvadtak le a kilók szoptatás alatt, ez emberfüggő.
2022. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem hogy nem fogytam, inkább híztam. Olyan rohadt kívánós voltam mint egész terhesség alatt soha. Ne aggódj. Nem sok van rajtad. Majd le megy szoptatás után. Most a baba az első 😁
2022. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem érzem jól magam a bőrömben így :( semmi régi ruhám nem jön rám, sem a gatyák, sem a legtöbb felső, mert akkorák a melleim és pocakom is maradt, hogy minden rövid.

A baba az első, de amit lehet, megtennék, hogy jól érezzem magam

2022. júl. 24. 20:36
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak híztam (hízok).. 52-vel estem teherbe, 59 voltam szülésnél, utána kb 53. Most 60 vagyok, 3 hónapja szültem.

Nagyon éhes vagyok, folyton eszem, de most kezdtem odafigyelni jobban.

2022. júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 hónapja várom a csodálatos fogyást, amiről beszéltek. Én is híztam, igaz csak 2 kg-t, pedig sportolok, de én jobban kívánós vagyok mint terhesség alatt. Próbálok többször enni, keveset, de most ez van. Majd lemegy :)
2022. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

A szoptatás kalóriát éget, vagyis pontosabban a tej előállítása.

Kb 500 kcal-t egy nap.

Szóval ha mondjuk az alapanyagcseréd 1700 kcal és te 1700-2000 körül eszel egy nap, fogysz, ha csokis kekszet, sütit, pizzát és napi 4000 kcal-t beviszel, hízol.

Ezt onnan tudom, hogy 6 hónappal szülés után elkezdtem kcal-t számolni és 6 hét alatt lement mind a 8 kiló ami maradt rajtam.

Azóta nem számolom és nem jött vissza, pedig világ életemben egy fél lóra még 2 tortát is bevágtam/bevágok. Mondjuk sokkot kaptam, mennyi az 1700 és ahhoz képest én mennyit eszem... De szerencsére nem jön vissza.

De ajánlom legalább egyszer kiszámolni mennyit kéne enni és mennyi a valós bevitel.

2022. júl. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Na majd szoptatás után megnézem. Terhesség előtt az a típus voltam, aki bármit és bármennyit ehetett, nem hízott, ezért is szokatlan ez most nekem
2022. júl. 24. 20:54
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell fogyókúrázni, csak a szenhiodrátokat meg zsírokat csökkenteni, több zöldségfélét enni meg böven inni folyadékot.

Ha így csökkented a kalóriabevitelt, a tejed nem lesz kevesebb, csak rólad megy le a zsír, azt használja a szervezeted a tejtermeléshez.

2022. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szül~s után kb 5 kg mal voltam több mint előtte, 10kg jött fel szoptatás alatt, meghaltam az édességért, ha nem ettem apadt a tejem
2022. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az elsővel egy hónap után 1 kilóval voltam kevesebb, mint a kezdősúlyom volt (6kg-ot híztam terhesség alatt), a másodikkal csak híztam szoptatás alatt is... (vele alapból 9 ment fel)
2022. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!