Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt más is, aki szoptatás...

Van itt más is, aki szoptatás alatt nem tud fogyni?

Figyelt kérdés

Átlagos, inkább vékony testalkattal estem teherbe, 10kgt szedtem fel a végéig. A kórházból kijövet még 5 kg volt rajtam, három hónapja szültem, azóta egy deka sem ment se le, se fel . Mivel szoptatok, fogyókúrázni nem szeretnék.

Mindenkitől azt hallom, hogy a szoptatás olvasztja a kilókat...van itt olyan, aki szintén nem tudott fogyni? Vagy mikor indulnak meg a kilók? Normálisan étkezem és sokat sétálok a babával


2022. júl. 24. 20:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Első baba szoptatás alatt (4honapig) inkabb hiztam mint fogytam. De akkor nem erdekelt. Masodik babaval mar nem volt annyi idom enni, 5 hónapig stagnalt a súlyom, mindent ettem ami jól esett. 5 honap utan elhagytam a cukrot es mindenfele nasit, meg feldolgozott kajat. Rendesen, bosegesen ettem, csak lenyegeben sokkal egeszsegesebben, na onnan le is olvadt kb 5 kg 1 honap alatt. Pedig tenyleg ettem amennyi jol esett. Ennyit szamit az ertektelen szénhidrát elhagyasa .... Ja meg amugy ahogy nő a baba, nyilvan tobb energia kell a tej eloallitasahoz, hisz tobbet, es tobbet eszik. Szoval gondolom a kilok leolvadasa 3-4 honap utan latvanyosabb
2022. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
Én sem fogytam magamtól szoptatás alatt, úgyhogy elkezdtem diétázni. Attól, hogy nem eszek kenyeret tésztával, az nem rossz a babának... Pont, hogy az egészséges ételek a jók neki is, szóval szerintem hülyeség, hogy szoptatás alatt nem szabad ilyennel foglalkozni. Nem éheztem sosem, szimplán leváltottam a szénhidrátot egészséges kajára. Fogytam is 10 kilót.
2022. júl. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kettő gyerekem van egyikkel sem fogytam/fogyok. Én nayon boldog lennék, ha csak 5kg lenne rajtam, de sajnos 15 van. Pedig egész életemben vékony voltam. Viszont most, se le, se fel nem moccan a mérleg. Első babónál is ugyanez volt. Szoptatás után tudtam 12kg fogyni, kcal számolással.
2022. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%

Nekem hízni sikerült szoptatás alatt. Egy éves koráig meg 90%ban anyatejes volt, úgy 1,5 éves koráig meg intenzíven szopizott, később már csak este, éjszaka.

Kipróbáltam, ha csökkentettem a szénhidrátot, csökkent a tej mennyisége is, nem tudtam kevesebbet enni, folyton éhes voltam így is. Sokat sétáltunk, mozogtam, tettem-vettem, semmi, csak felfelé mozdult mindig a mérleg. Most abbahagytam a szoptatást 4 hónapja, kezdenek lemenni a kilók, valahogy más a testformám is, energiám is több lett.

De nekem fordítva volt terhesen is, 5 kilóval kevesebbel jöttem ki a kórházból, mint amennyi voltam mikor terhes lettem. Aztán szépen rámjött 2 év alatt 12 kiló, de nem csinálnám máshogy, le fogom adni szépen lassan.

2022. júl. 25. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
12. Én is nagyon egészségesen eszek, ritkán nasizok, akkor is egy fagyit nyalok el a férjemmel. Mivel blw-zünk egészségesen főzök, nincsenek pizza, hambi napok. És még sem fogyok. Szülés után idő mire a hormonok, pajzsmirigy helyrejönnek
2022. júl. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hupsz eküldtem véletlenül. Szóval szerintem a legtöbben nem zabálunk éjjel-nappal
2022. júl. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Rajtam is 5 kiló plusz van és szintén várom a csodás fogyást. :) Nem is a súlytöbblet zavar, hanem hogy átalakult az alakom. Nagyobb lett a fenekem, maradt egy kis pocakom. Kevés régi ruhám áll jól.
2022. júl. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!