Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit kellene tennem, mi lehet...

Mit kellene tennem, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Babám 6hetes, szoptatom, mellette tápszeres pótlást is kapott, amit szerettem volna elhagyni. Szoptatási tanácsadó azt tanácsolta, hogy vagy hagyjuk el egyről a kettőre, vagy folyamatosan csökkentsük az adagot. Előbbi mellett döntöttem. Pár napja csak akkor kap tápszert, ha nagyon muszáj.. Cserébe szinte egész nap szopizik, ennek nagy része komfortszopi. Este fürdés, szopi és aludt is. Ma viszont nem igazán tud... már 3x altattam vissza, cumival. Kevés lehet a tej, és azért nem tud aludni normálisan, vagy más miatt ébred és elég a cumi, esetleg a növekedési ugrás zavarhat be? Vagy éhes lenne aztán kidől egyszer csak? De akkor aktívan szopizna nem csak komfortszopizna, nem? A szoptatási tanácsadó nem vette fel a telefont délután..
2022. szept. 10. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
Ha szoptatni akarod, akkor ne cumiztasd. Mellen is el tud aludni. Azt hiszem front jön, lehet ,hogy azt èrzi. De simám lehet növekedési ugrás is.
2022. szept. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem a legjobb a cumi, de máshogy nem tudom visszaaltatni. elalszik szoptatás közben, leteszem őt és felébred, akárhányszor teszem vissza mellre... volt, hogy már fél órája aludt el mellen/kézben, mégsem tudtam letenni őt... :/
2022. szept. 11. 06:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
S ha fekve szoptatsz, hogy párhuzamosan fekszik melletted? Szerintem inkább van ezer más oka, mint “kevés tej”. Nekem a kórházban azt mondták, hogy töröljem is ki az agyamból ezt a szókapcsolatot. :) (Szerintük ilyen nincs, csak ha ráparáztatja magát az ember a tejmennyiségre, akkor pszichés okból nehezebb lesz, de fizikai oka ennek nincs, a baba úgy van “programozva”, hogy kibírja az átmeneteket, azaz, amikor szopnia kell úgy, hogy több tejet igényelne, mint amennyi jön, mert a szervezete tudja, hogy meglesz az eredménye, hogy a szopással tejtermelésre ösztönzi a mellet.)
2022. szept. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!