Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Türelmetlen babával hogyan...

Türelmetlen babával hogyan tovább? Tanácsokra lenne szükségem!

Figyelt kérdés

3 hetes a babánk. Anyatejem nagyjából másfél hete van, előtte nem volt csak 1-2 korty, ezért tápszert kapott. Szoptatás elején a baba higgadtan szopizik, majd egy idő után elkezd sírni, türelmetlenkedni, ha átrakom a másik mellre, szintén egy darabig csendben szopizik, utána kezdődik a sírás. Néha már addig fajul, hogy tiszta vörös a feje, kapkodja a levegőt. Ilyenkor odaadom neki cumisüvegből a lefejt tejet. Amint ezt megkapja, megnyugszik és eszik tovább.

Mégis mi tévő legyek? Nem akarom szenvedtetni a gyereket, már néha annyira erőltetem a szoptatást, hogy levegőt sem vesz úgy ordít, csap, vág, rúg. 😢😢

Teljesen el vagyok szomorodva miatta.

Próbáltam úgy is, hogy hamarabb keltem az alvásból, hogy ne éhezzen el annyira, de sikertelen volt, egyszerűen alszik tovább,nem érdekli a szopizás.


2022. szept. 14. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
fejjél szorgalmasan, amíg van mit, aztán add üvegből.
2022. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Ez azért van, mert kevés a tejed. Nem ő mohó, hisz akkor az elején is így viselkedne. Azért lesz ideges, mert elfogy, és éhes még.
2022. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Tejszaporítás vagy tápszeres pótlás kell.
2022. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is kevés a tej, vagy még nem elég ügyes, hogy az első tejleadó után is elég hatékonyan szopizzon és az is lehet, hogy némi cumizavar is befigyel, hiszen tudja már valószínű, hogy kapni fog üvegből, amiből könnyen hozzájut a tejhez, te meg "szenvedteted" a cicin, ezért begurul.

Próbáld szaporítani a tejet és ne üvegből adni neki pótlást, hanem szopizás közben, cicin. (szondán, vagy szoptanittel)

2022. szept. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Hívj szoptatási tanácsadót
2022. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Akik lepontoznak, írjanak már akkor indokot is, ne csak ovisat játsszunk, mert annak semmi értelme, tessék, ki lehet fejteni, ha ti jobban tudjátok 🤣
2022. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
3 hetes növekedési ugrás, és cumizavar is lehet. Szakember kell
2022. szept. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! minden felhasználó fejésnél legalább 100 ml jön le, nem tudom hogy ez a mennyiség kevésnek számít-e. Illetve a bimbóvédő is tele van tejjel, amikor elengedi a mellet.
2022. szept. 15. 06:16
 9/9 A kérdező kommentje:
(felhasználó nélkül, nem tudom hogyan került leírásra az a szó)
2022. szept. 15. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!