Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalatokra lennék kiváncs...

Tapasztalatokra lennék kiváncsi: mi vált be valóban tejszaporításra? Kérlek írjatok le mindent, mit hogy csináltatok, hogy több lett a tejetek, mert már nagyon el vagyok keseredve, kezdek lelkileg teljesen belefáradni. :- (

Figyelt kérdés

8 hetes babámnak nem jut elég tej, két ciciből is nagy nehezen csak 70-et tud kiszopizni, de ezt is másfél óra alatt... pótlásként tápszert kap.

Köszönöm előre is a segítségeteket!!!


2010. szept. 28. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is elapadt a tejem mikor a Kisfiam olyan 8 hetes volt. Ittam mindenféle teát /(laktoherb, tejszaporító tea) de egyedül ami bejött az a More Milk Plus tabletta volt, amit egy ismerős anyuka ajánlott, aki még a 3 éves gyerekét is szoptatta. Hát, nálunk is bevált másfél éves és még mindig naponta 3x anyatejjel lakik jól. Sok sikert!
2010. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Min.2-3 liter folyadékot igyál,pihenj a lehető legtöbbet(mindig aludj a babával)!
2010. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló! Mennyit szedtél belőle? És mikorra érezted a hatását?

Folyadékból min. 2 l-t iszok, viszont a napközbeni pihenésre nincs lehetőségem. :( De szerencsére éjszaka csak egyszer ébred!

Nagyon köszönöm a válaszokat!!

2010. szept. 28. 19:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szopi után fejés(ha nem jön semmi,akkor is) 7-7,5-5,3-3,1-1 percig felváltva,én ezt minden szoptatás után csináltam,és pár nap alatt annyi tej lett,hogy még marad is :) +bodzaszörp
2010. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

- görögszénamag-tea. Ugyanazt tudja, mint a More Milk, csak tizedannyi áron

- pihenés. MUSZÁJ pihenned, lehetőleg fekve.

- éjszakai szopi, vagy ha a babád átalussza, akkor éjszakai fejés.

- 2 liter víz kicsit kevésnek tűnik nekem. Eleve minimum másfél liter kellene csak neked, de inkább több, plusz még annyi folyadék, amennyi tej kell a babádnak.

- f szopi éjjel-nappal, nonstop, az első nyikkanásra is. Szopi hiányában meg fejés, fejés és fejés . rendszeres, gyakori és kitartó fejéssel sok tejet lehet csinálni.


Ezt ismered? [link] Nagyon jó, fogadd meg a tanácsait.

2010. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok még mindig.


Én anyatejadó vagyok, ezenkívül a saját gyermekem mellett (aki sajnos nem szopik) az unokatesójánk is én adom a tejet. Amikor a fiam nem ébred meg éjjel, akkor én is alszom, amikor megébred, akkor etetés után ébren maradok fejni. És sokkal több tejem van azokon a napokon, amikor fejek éjjel, mint amikor alszom. Úgyhogy a minél több éjszakai szopi mellett teszem le a voksomat. A tej szempontjából nem annyira szerencsés, ha a baba átalussza az éjszakát.

2010. szept. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. A dobozán ott van a javasolt adagolás testtömegtől függően, azt hiszem olyan 3x2őt szedtem. Már első nap olyan lett a mellem, mint a tejbelölvelős első napokon! Végig sem szedtem a dobozt, de azóta is dől belőle:)

Tényleg a görögszéna mag a fő hatóanyaga, de ez azért koncentrátum! Nagyon megéri az árát, ami olyan 3-5 ezer, ha jól emlékszem.

Mondjuk ami még biztos fontos: enni, enni. Az elején folyton "elfelejtettem". Minden szoptatás után valami fehérjetartalmú.

Sok sikert!

2010. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat!

A görögszénamag teát hogy kell elkészíteni?

Próbálok fejni legalább minden második szopi után, este pedig azt a 7-7-stb. fejést csinálom.

Növeltem a folyadékbevitelt, de sajnos napközben még mindig nem sikerül pihennem. (főleg, hogy a babám napközben alig alszik, 15 percekre szundít csak el. )

Próbálom minél sűrűbben mellre tenni (ha úgy igényli, akár óránként), de nem fog ettől fájni a hasa? Mert azt mondják, hogy min. 2 órának el kell telnie a szopik között.

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET!!!

2010. szept. 30. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!