Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Próbáltátok már a karamalz...

Norina955 kérdése:

Próbáltátok már a karamalz maláta sört tejserkentès céljából? Ha igen, segített, több lett a tejcsi? Ezen kívül milyen tejserkentő praktikákat ajánlotok? Szeretném ha minél több tejem lenne. / 1 hónapos babuci anyukája/

Figyelt kérdés
2022. nov. 27. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Egy tényleg hatásos módszer van, ha minél többször mellre kerül a baba. Egyébként megnyugtatlak van elég tejed, nem kell mindig telibedurrant mellekkel várni a szoptatást. Kezd beállni és ezért nem érzed, hogy lenne tejed. Gyakori tévhit, hogy estére elfogy a tej, pedig csak kevesebb de sokkal zsírosabb tej termelődik, ami pont elég a te babádnak. A tej nagy része szoptatás közben termelődik, szóval mindig tedd mellre ha kéri, pihenj sokat és nyugodj meg, van tejed.
2022. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1-es tökéletesen leírta az egészet. Ezért jó az igény szerinti szoptatás. Én a lányomat az első 1-2 hónapban "folyamatosan" szoptattam, így sokáig volt elég tejem.
2022. nov. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A szoptatással az a probléma hogy csak bimbóvèdővel megy, ami néha elég nehézkes ezért többnyire le fejem a tejet csak éjszaka szoptatok meg reggel. Így is van hogy 160-180 ml sikerült le fejni de szeretnék tartalékolni a fagyasztóba is ezért szeretném ha minél több lenne de köszönöm a tanácsot persze szokott szopizni is nem utasítja el attól hogy többször kapja üvegből. Így is a bimbóvèdő is cumi formájú.
2022. nov. 27. 10:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a fejés nem tudja lekövetni a növekedési ugrásokat, így általában 3-4 hónap múlva valóban kevés lesz a tej. Ez nem baj, nem gondolom hogy baj ha tápszeres lesz a baba, de ha valóban szoptatni szeretnél még most keress fel szoptatási tanácsadót. A bimbó védő sajnos nem igazán jó (tudom, hogy van akinek bejön, de általánosságban beszélek). A szoptatási tanácsadó, kimegy és segíteni fog mindenben, neked és a babának is. Lehet csak rossz a technikája, amit könnyű orvosolni.
2022. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem segített.
2022. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ittam,a férjem kartonszámra vette.

De én kis rásegítésnek ittam csak.

Sokat ettem és sok folyadékot ittam,sokat szoptattam. Sok tejem volt nagyon, 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem konkrétan. Reggel úgy keltem, hogy tócsa volt a lepedőn..

Szóval nem tejserkentésnek ittam,csak már nem tudtam mit inni. Limonádé, víz, gyenge tea, 0ás sör,karamalz, nem is tudom, mennyit ittam naponta. De kellett is annyi tejhez.

2022. nov. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is ittam, de kbm egy hét után görcsölni kezdett tőle a hasam. Én nem igazán bírom a szénsavas cuccokat, így nem is tudom miért gondoltam, hogy jó lesz ez.

Szintén szoptatási tanácsadót javaslok inkább. Van ingyenes lehetőség is (szoptatási ambulanciák). Én pl. kb. a babám 3 hónapos kora óta nem tudok fejni, egyszerűen semmi nem jön le, pedig a babám jól lakik. Nem biztos, hogy teljesen jó irány, csak a fejésre hagyatkozni, ráadásul iszonyat macera is hosszútávon.

2022. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha összehasonlítod a Karamalz és egy hagyományos, sima egyszerű ízesítetlen alkoholmentes sör összetevőlistáját, gyakorlatilag pontosan ugyanaz a kettő, csak a Karamalz tele van glükózsziruppal. Ittam pár dobozzal, de nekem nagyon gejl volt, szóval helyette inkább ittam rendes sör ízű alkoholmentes sört, ha már :D


Egyébként nincs csodaszer, ha a mell nem ürül megfelelően és kellő gyakorisággal, akkor akármilyen italt, legyen az sör, tea, tabletta, csoki, mittudoménmit fogyasztasz, nem lesz mágikusan tejed. Az örökbefogadó anyák is tudnak szoptatni, szülés nélkül is, ha arról van szó, a mell az ingerre reagál, nem a sörre.

2022. nov. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített,de ez nem elég. Sokszor kell cicire tenni idővel ugyanis a fejés kevés lesz. Ajánlom a Szoptatástámogatás -kérdezz felelek facebook csoportot, nekem ez többet segített. Szoptatási tanácsadók működtetik.
2022. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs semmilyen tejserkentő csodaszer. Az egyetlen hatásos dolog az, ha a babád sokat van mellen. A fejés máshogy stimulálja a mellet, így az sem megoldás. Felesleges sok tejet felhalmozni, mert nem is biztos, hogy elfogadja a babád a fagyasztott tejet. Az enyém pl nem fogadja el semmi másból, csak a mellemből. Próbáltam, hogy bekevertem az ételébe, azt se ette meg.

A fagyasztóban is max 6 hónapig jó tárolni.


Keress fel egy szoptatási tanácsadót, ő elláthat jótanácsokkal, pl a bimbóvédő elhagyásához.

2022. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!