Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hetes babámnak nincs...

11 hetes babámnak nincs széklete, kedden és múlt héten is csak úgy volt h glicerines kúpot tettem neki? (Folyt.lent)

Figyelt kérdés

Sokszor megfeszíteti magát, görcsöl a pocija, erőlködik hogy kijojjon a puki. Leginkább olyankor amikor mellre teszem, másképp nagyon jó kedvű, mosolygós baba. Kap infacolt, probiotikumot, pelus cserenel masszírozom olajjal a pocijat, tornaztatom. Orvos ajánlotta hogy ezeket adjam neki, de mintha semmi sem segítene, csak a kúp. Viszont nem szeretném ha ehhez szokna hozzá.

Lefekvés után is van, hogy erőlködik hogy kijojjon a puki, és emiatt vissza jön a tejcsi is.

Segítsetek egy kétségbeesett anyucinak 🤗


2022. dec. 9. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lémyeges információ volna, hogy milyen táplálásban részesül a pici.

A tisztán anyatejes babáknál a ritka székletürítés is normális.

A böfizés nem az erőlködés miatt van.

Az erőlködés pedig bizonyos szintig normális a kakinál/pukinál, mert meg kell tanulniuk azokat az izmokat használni, ez pedig hetekig tart.

2022. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
100% anyatejes
2022. dec. 9. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Az sem világos, hogy milyen időközönként kakil.

Ha tisztán anyatejes, akkor az újabb ajánlások szerint az sem gond, ha 10 nap kimarad.

2022. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyszer hét napig nem kakilt, aztán 6. És most kedd óta ismét nem.

Tudom hogy normális, anyatejes babáknál, akár 10 napig is. De ahogy én informálodtam, csak abban az esetben ha ez nem jár más tünetekkel. De én látom rajta, hogy szenved néha, pláne szopizas közben. Látszik rajta, hogy enne, de nem tud mert görcsöl

2022. dec. 9. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Nekem erre azt javasolta a gyerekorvos, hogy a lányom 4 naponta kakiljon. Ő is 100% anyatejes volt. Így nem bántotta a pangó kaki. Nálunk a Laevolac segített. Meg persze a glicerines kúp.
2022. dec. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
5ös vagyok. A lányom is szenvedett a kakival. De ő nagyon. Márpedig a doki szerint szenvedni nem szabad hagyni a gyereket.
2022. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk a tornáztatás volt a megoldás, napokig, napi többször. A kaki miatti szenvedés kimerült egy kis nyöszörgésben, úgyhogy inkább nem próbálkoztam kúppal vagy szélcsővel.
2022. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
A kúpot meg ezeket hagyd a francba, mert hozzászokik a gyerek - igen, ilyen kiskorban is.
2022. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!