Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Négy hónapos kisbabám pár...

Négy hónapos kisbabám pár hete nem akar enni rendesen. Eddig próbáltam neki tápszert adni szopi mellé, mert sokszor elutasítja a cicit, de most már a tápszert is teljesen elutasítja. Egész nap jó kedvű, kacag, addig amíg enni próbálok adni neki?

Figyelt kérdés

Házi orvos sem tudja megmondani mi baja lehet. Látszólag nem beteg, volt tüdőgyulladása decemberben.

Nálunk ez már korábban kezdődött hogy amikor mellre tettem elkezdte feszíteni magát és "harcolt" az éves ellen, de végül mindig lenyugodott és sikerült enni. Lehet közé van a tüdőgyulladáshoz is mert akkor jelentősen romlott a helyzet. Ma pl délelőttol estig nem volt hajlandó sem szopizni sem tápszert elfogadni. Én örülnék ha csak szopizna, de nincs elegendő tejem sajnos és lassan is gyarapodik a gyermek. Lényeges infó hogy ahogy mellre teszem, hallom ahogy elkezd dolgozni a kis gyomra és jönnek a pukik is és az erőlködés.

Tapasztalt valaki hasonlót? Lehetséges hogy antibiotikum tönkre tett ott valamit a pocijaban? Én már teljesen tanácstalan vagyok...


2023. jan. 16. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
És a háziorvos nem küldött benneteket valahova? Gondolom a 3 hónapos babád kórházban kezelték a tüdőgyulladással(legalábbis ilyen piciknél úgy szokták) esetleg visszavihetnéd oda hogy nézzenek rá.
2023. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Tudom, hogy hat hónap hozzátáplálás de esetleg valamit kanállal akár tápszer akár pép vagy kis gyümölcs?

Amúgy probiotikumot kapott? Nem lehet, hogy jön a foga, kened neki valamivel? Az én gyerekem olyankor nagyon elutasító de olyan is van, hogy egész nap csak bújunk és sokszor keveset eszik cicizik.

2023. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikum okozhatta, de simàn lehet mèg a tüdőgyulladàs utòhatàsa is. Pròbàlj meg szerintem probiotikumot adni neki. Pròbàld meg fèlàlomban szoptatni.
2023. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló korú a baba, nem volt még beteg mégis csinálja. Nem minden alkalommal, de volt olyan szoptatás amikor szinte végig csak vergődött. Én azt figyeltem meg hogy ilyenkor mindig pukizik utána vagy közben, szóval én azt gondolom hogy a szelek bántják. Nem tudom nektek mennyire gaykori, de próbáld meg minden etetés előtt tornáztatni, hogy kijöjjenek a pukik és akkor ha az evés/fekvés beindítja az emésztését akkor kevésbé lesz rossz. Nekünk normalizálódott valamelyest a dolog, már csak ritkán akadályozza az evést de azon túl is küzd a pukizással. Nem tudom ez mikor múlik el teljesen.
2023. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kapott és még mindig kapja a probiotikumot. Érdekes mert éjszaka nincs gond, normálisan szopizik, csak nappal megy a fenti jelenet. Tüdőgyulladásbol szerencsére teljesen kigyogyult, nem hallatszodik semmi sem a tüdejen.

Nem küldött a háziorvos tovább, de a tegnapi éhség sztrájk után én azért kerestem gyorsan egy gyerekorvost.

2023. jan. 17. 00:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!