Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem alszik? Hogyan...

Miért nem alszik? Hogyan altassam már mindent megpróbáltam.

Figyelt kérdés

Egy hónapos babám napközben összesen ha 3.00-t alszik éjszaka nincs rá panasz de mire eljön az este már teljesen fáradt mást sem csinál csak ébren van és eszik rengeteget sír a fáradtság miatt már nem bírom teljesen kivagyok én is. Másfél óránként eszik de maximum kettő fél órát szopik plusz büfizés. Sírva sok levegőt nyel. semmire nincs időm se enni fürödni hozzáteszem egyedülálló anya vagyok egyedül élek.

Úgy érzem feladom. Folyamatosan szédülök gyenge vagyok. Teljesen szét vagyok esve. Hasfájós a babám rengeteget szellent. Semmi olyat nem eszek próbálok vigyázni de sajnos így is azt mondjak ez normális három négy hónap mire kialakul a bélrendszere. Colic nak nevezik.

Nem is értem miért írok ide tudom senki nem fog tudni segíteni messziről de már annyira kivagyok nemtom mit csináljak.


2023. febr. 28. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak túlélni tudsz. Valakit a csaladból megkérni, hogy segítsen?
2023. febr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szülők, barátok, akik átugranának babázni kicsit, amíg alszol egyet, vagy mással foglalkozol kicsit? Mentálisan is nagyon nehéz ez az első időszak! Ami segít az az, ha elhiszed, hogy néhány hónap és sokkal jobb lesz!

Szintén pocakfájós volt a babánk, hogy őszinte legyen az első 3 hónap úgy elment, mintha álmodtam volna. Nem is voltam önmagam, vagy nem voltam ébren, vagy nem tom. Most 9 hónapos, de már sokkkaaaal sokkkal könnyebbnek érzem. Kitartás, javulni fog!

És próbálj segítséget szerezni, akár bébiszittert, ha más nincs, néha ki kell kapcsolni 1-2 órácskára.

2023. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálgass altatási módszereket! Pl: ringatás, babakocsi, magadra kötöd kendővel és táncikálsz. Esetleg cicin nem szolott bealudni? Nálunk működött, hogy porszívót bekapcsoltuk, akkor hamarabb elaludt.
2023. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Magadra kötni hordozóban próbáltad? Az amúgy is szokott segíteni a hasfájós babákon, na meg legalább addig is van két szabad kezed. Plusz az én gyerekeim mindig bealudtak a hurciban. Így kényelmesen ki lehet menni sétálni is, levegőn lenni, ez amúgy is mindenkinek jót tesz, neked is.

Ha már nem vérzel, esetleg közös fürdés? Azt is szeretni szokták a babák, fincsi meleg víz, picur a mellkasodon, úgy pancsizni. Az is ellazíthat mindkettőtöket, plusz szintén segíthet a hasfájósságon, hátha utána bealszik könnyebben.

Kis torna a babának, kiengedni a gázokat? Hátha emiatt nem tud elaludni.


És igen, a kísérletezés, hogy mivel lehet elaltatni. Ringatás, cicin altatás, fehér zaj, éneklés, stb. A nagyobbik lányom csak úgy tudott eleinte (meg aztán később fogzásnál, ilyen-olyan problémáknál) aludni, ha sétálgatva szoptattam. A kicsinél is ez egy aduász, ha esetleg nem jönne be más módszer, bár ő azért annyira nem nehéz eset (még). A kicsi a múltkor arra aludt el, hogy éppen a kedvenc zenéimet hallgattuk és táncoltam rá. Tudom, hogy kimerülten nehéz, de érdemes kreatívnak lenni és alternatívákat keresni, amik beválnak. Arra mondjuk én gondolni sem merek, hogy nappali alvásra lerakjam a kicsit a kezemből, garantált, hogy 2 percen belül ébred és akkor nyűgös lesz egész nap, mert nyilván pont annyit aludt már, hogy nem tud egyből visszaaludni, de kipihenni se pihente ki magát addigra. Szóval nem kockáztatok, inkább hagyom úszni a házat.


Ha megteheted, rendeld a kaját és hívj inkább takarításhoz segítséget. Most a babával kell összeszoknotok, mással ne foglalkozz. Illetve hát, magaddal, amikor időd engedi, próbálj meg kicsit relaxálni, feltöltődni amennyire lehet, hogy kevésbé terheljen meg az este.


Kitartást, idővel tényleg könnyebb lesz.

2023. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Laktáz cseppet nagyon ajánlom! Nekünk megmentette az életünket.
2023. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Biogaia cseppet kezdtem el ma.

Külföldön élünk nagyon nem sok a Barat Ismeros. Testvérem van itt de nekik 2 kicsi gyerekük van . Semmi idejük .

Anyukám sokat dolgozik .

Megpróbálom a hordozót. Már hallottam hogy jó .

Valószínű azért nem tud aludni meg elkezd csikarni a hasa és sír. Hallom pukizik minden fele és akkor meg jobban sír. Érdekes mintha fájna neki amikor fingik.

2023. márc. 1. 11:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen elalszik a cicimen de mikor büfiztetni akarom és leteszem rögtön felébred :(
2023. márc. 1. 13:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg ne büfiztetni. Igaz az enyém nem volt hasfájós, de én is csak 1-2x büfiztettem, sosem sikerült így elaltatni. Aztan elhagytam a büfizést és aludt mint a bunda.
2023. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a BioGaia nem segített, bár egy próbát megér. Javaslom a szimetikon tartalmú cseppet (itthon Espumisan, Infacol) és mellé a laktáz enzim cseppeket (itthon Coli comfort, Colief). Sok kisbaba úgy születik, hogy kevés a laktáz enzime veleszületetten, ezért puffad. Aztán ahogy fejlődik a bélrendszere, lehet csökkenteni fokozatosan ezeket. Ha nem segítenek, esetleg a tejmentes diétát lehet még neked megpróbálni.
2023. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm ! Az infacol használjuk elég jó de úgy tudom sajnos csak 3x egy nap lehet adni. Előbb úgy olvastuk mert az van rá irtva minden éves elott . 1-2 csepp

Jobb is volt a hasa de most csak 3x egy nap lehet. Mivel hasfajos mi hús büfögtetni kell. Bár ne kellene , szinte mindig sír mert nem szereti . Na meg ha úgy van fel is ebreszrem vele.

2023. márc. 2. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!