Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit kell csinálni, ha becsomós...

Mit kell csinálni, ha becsomósodott a mellem?

Figyelt kérdés
annyira fáj, hogy majd belehalok. a babám neklt fel éjjel enni, reggelre lett csomós. a kezemet is alig tudom felemelni
2010. okt. 6. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nagyon fáj, de muszáj lesz kimasszírozni! Állj be a zuhany alá, engedj a melledre közvetlenül jó meleg vizet, közben óvatosan kezdd el masszírozni! Eleinte baromira fáj, de meglátod, nagy megkönnyebbülés lesz a végén! Kitartás! Sok sikert!!!
2010. okt. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

+ próbáld úgy szoptatni a babádat, hogy az álla a csomó felé nézzen. Különböző pozíciókat próbálj, ahogy csak a babád elfogadja. Használd ki a gravitációt is, fektesd le a babádat hanyatt és négykézláb lógasd a melled a szájába. Elég bizarr pozíció, de be szokott válni.

A maszírozást óvatosan csináld, inkább csak simítsd a csomó irányából a bimbó felé.

[link]

Jobbulást kívánok!

2010. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem rendszeres probléma ez, nálam ez használ:

-szopi előtt langyos vízzel zuhanyzom a mellem, közben simítom (erősen masszírozni nem szabad, mert roncsolja a szöveteket)

-szopi csomós mellel kezdve úgy, hogy az álla a csomó felé legyen, akár baba fölé térdelve, vagy hajolva, hogy a gravitáció is segítsen

-ha nem itta ki teljesen a mellet, akkor le kell fejni a maradékot

-gyakran kell szoptatni

-gyulladt részre, pici felületre jeget teszek 1 percre (óvatosan a hideggel, mert elapaszthatja a tejet)


több napba is telhet, amíg elmúlik a csomó.


tanácsot tőlük érdemes kérni:

www.lll.hu

2010. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2010. okt. 6. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!