Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szülés után azonnal el...

Ha szülés után azonnal el akarom kezdeni a fogyókúrát, de szoptatok és nem akarom hogy elapadjon a tejem, akkor hány kalóriát kéne ennem?

Figyelt kérdés
65kg vagyok, kb. 55 voltam teherbeesés előtt

2023. márc. 8. 18:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Fogyózva el fog apadni. Döntsd el, melyik a fontosabb.
2023. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Kitapasztalod.

Nekem konkrétan zabálnom kellett, hogy elég tejem legyen. Ha kicsit is visszább vettem, akkor megcsappant, így meg nem fogytam

2023. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Én akartam fogyózni, de a szoptatás, a sok tej annyi energiát elvett tőlem, hogy miközben konkrétan zabáltam, csontsoványra fogytam. Ez nagyon egyedi, szerintem ki fogod tapasztalni az első hetekben.
2023. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Szóval ha fél-egy évig szoptatok,plusz még mire leadok utána 10kg-t (ha szoptatás alatt nem hizok) addig ilyen kövér leszek?
2023. márc. 8. 18:50
 5/27 A kérdező kommentje:
Nagyon hízékony vagyok 😐
2023. márc. 8. 18:50
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

Fogyóztam. Dietetikus írt nekem étrendet, amit be is tartottam. A szoptatás alatt mégis feljött 8kg.


Hormonok... ezzel meg sokmindent nem tudsz csinálni

2023. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Extrém diétánál elapadhat, de attól te nyugodtan odafigyelhetsz a kajára mert szoptatsz. Figyelj az egészséges zsírok, szénhidrátok, fehérjék bevitelére, járj edzeni (ha újra jól esik!!) és ennyi. Én sem tudtam fogyni különösen szoptatás alatt, hiszen a hormonjaink ilyenkor teljesen a feje tetejére állnak, de normális súlyom volt. Az, hogy te 65 kilosan kövérnek tartod magad meg inkább testképzavar. Elsősorban azon kellene dolgoznod.
2023. márc. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%
Én inkább az önértékelésemen dolgoznék. 65 kiló nem kövér. Még akkor sem ha 150 centi vagy. Amúgy is ki a tököm gondolkozik egyből szülés után azon hogy úr isti le kell fogyni? Mert mondjuk én örültem hogy élek meg ellátom a kicsit
2023. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%

Várj legalább 3 hónapot..

Amúgy 3-400kcallal kell több


Én később kezdtem, de szoptatás mellett 20 kg-ot fogytam kalóriaszámolással, de úgy, hogy ha elapadt volna a tejem az sem lett volna akkora érvágás, mert 14 hónapos volt a gyerekem.

De nem apadt.

2 éves korig szoptattam.

2023. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Az első hónapban borzasztó éhes voltam állandóan, és örültem, ha gyorsan be tudtam kapni valamit. Esélyem sem volt diétázni. Utána viszont nagyon odafigyeltem, hogy mit eszem, nem számolgattam kalóriákat, de csak akkor ettem, amikor éhes voltam, salátákat ettem husival, tojást, a lisztet, cukrot kerültem teljesen. Én egész szoptatás alatt híztam (a terhesség alatt viszont fogytam), és ezen a diéta sem segített. Viszont a tejem nem fogyott tőle egyáltalán. :)
2023. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!