Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miben más egy tápszeres baba,...

Miben más egy tápszeres baba, mint egy szoptatott?

Figyelt kérdés
Mennyivel "rosszabb" neki?
2008. jan. 5. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hiányzik neki az a rengeteg minden,ami az anyatejben benne van.A kezdetleges emésztőrendszerét nem viseli meg annyira.Ellenállóbb a betegségekkel.A tápszeres babák kevésbé hasfájósak,és még sorolhatnám.

[link]

Itt még találsz egy csomó,szerintem hasznos,cikket a szoptatásról,és minden másról,ami a kicsihez kapcsolódik.

Ha nem tudsz szoptatni,akkor beszélj a védőnővel,mert biztos van olyan anyuka,akinek meg rengeteg teje van.

2008. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam " tápszeres " baba volt. Szülés után 6 hétig volt elegendő az anyatej, felborult a hormonrendszerem szülés utáni depresszióban szenvedtem, és mivel 3500 gr-al egészségesen született a fiam hivatalosan nem járt neki anyatej más anyától.

Így tápszeres volt. Semmivel nem volt hasfájósabb mint az anyatejes társai. A szeret nem az anyamelltől függ hanem a hozzáállástól. Szépen gyarapodott, egészséges, nem beteges kisfiú. Nem allergiás, és az emésztése is teljesen rendben van. Tápszeres időszakban volt olyan tápszer amitől székrekedése lett de választottunk másikat. Lassan öt éves kis vasgyúró, és senki meg nem mondaná róla hogy anyatejes vagy tápszeres baba volt. Ez a mai divat manapság hogy lenéző véleményt alkotnak a tápszerrel táplált kisbabákról, pedig van az úgy hogy nincs más, és az éhes kisbabát pedig meg kell etetni.

2008. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze felnőnek így is a babák tápszerrel,de ez egyáltalán em divat kérdése.A legyjobb és ha van is tejed mindenképpen szoptassd,ne állísd le.ha viszont elapad ,kénytelen vagy tápszerezni.De tény az anyatej természetes dolog ,amig a tápszer mesterséges.
2008. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerettem volna szoptatni, de nem tudtam. A kisfiam rettenetesen megsínylette. A tápszert nem bírta, szörnyű emésztési gondokat okozott nála. A táplálási gondjainkkal klinikára kerültünk a végén. Beteges baba volt, most is gyenge, beteges gyerek. 7 éves.


A kislányomat szintén nem tudtam szoptatni, de ezen ugye már meg se lepődtem. A kislány jól fogadta a tápszert. Igaz, olyan 5-6 hetes koráig ő is hasfájós volt, de utána "kinőtte". Jól gyarapodott. Alig beteg, szép nagylány. Volt aki megkérdezte, hogy tetszik neki az iskola? Erre én: 4 éves, még 3 év ovi van neki!!!


Vagyis szerintem szerencse dolga is, hogy születetten mennyire érzékeny a baba. Van aki nem érzékeny, erős szervezetű gyerek, annak alig kottyan meg ha nincs anyatej. De a gyengébb babóka tényleg megsínyli. Ha van módod rá, legalább 6 hónapig szoptasd, megéri,

2008. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak tudományos választ tudok adni.. de nem tapasztalatból. Regisztráltam a pampers.hu ra és ott kapom a hírleveleket épp most kaptam erre vonatkozólag hasznos infót. Bemásolom:


EGÉSZSÉGES KEZDÉS

Tudományos bizonyítékok vannak arra, hogy az Anyatej a legjobb . Köztudott, hogy a tápszerrel táplált babákhoz képest az anyatejes babáknál sokkal ritkábban fordulnak elő légúti fertőzések, fülfájás, hasmenés, ritkábban fordul elő tüdőgyulladás és más betegségek. Hosszú távon pedig ezeknél a gyerekeknél ritkábban alakul ki cukorbetegség, izületi gyulladás, a rák bizonyos fajtái, és kevésbé hajlamosak az elhízásra.


AZ AGY TÁPLÁLÉKA

Szakértők már megvizsgálták a szoptatás és az intelligencia közötti lehetséges összefüggést. Ezek szerint lehetséges, hogy az anyatejben lévő amino- és zsírsavak különleges kombinációja hozzájárul az agy és a látás fejlődéséhez.


AZ ANYUKÁKNAK IS EZ A LEGJOBB

A szoptató anyáknál a későbbi idők folyamán kisebb a csontritkulás kialakulásának esélye. Bármily meglepő is, a baba részére történő végtelen mennyiségű tej termelése számunkra erősebb csontokat biztosít. Csökkenti a mellrák és talán más rákfajták kialakulásának kockázatát is. A szülés után a szoptatás következtében gyorsabban visszanyerhetjük korábbi alakunkat, mert ez hozzájárul a méh izomtónusának javításához és az elraktározott terhességi zsír felhasználásához. Végül, de talán ez a legfontosabb, a baba szoptatása egy páratlan, csodálatos és kifizetődő élmény. Segíti a kötődés kialakulását és egy különleges közelség megosztását jelenti. A szopás serkenti az endorfinek bejutását a véráramlásba, mely hormonok fokozzák a jó közérzet érzését.


Sok sikert jó babázást! 16 hetes kismama

2008. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!