Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babám arca kipattopott a...

A babám arca kipattopott a védőnő szerint az anyatejtől,azon belül is azért mert sok tejterméket fogyasztok.Tegnap is sokat ettem tejterméket.Akkor ki öntsem a lefejt tejet vagy adjam oda a babának? Egyébként nagyrészt tápszeres a baba 1 hónapos

Figyelt kérdés
2023. ápr. 6. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ez teljesen normális. Mind a 2 gyerekem atom pöttyós volt. Azt el is múlt maguktól. Semmivel nem ettem kevesebb tejet.
2023. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Mindkét gyerekemnél tapasztaltam ezt. A legkisebb most 6 hetes és még mindig olyan a bőre. Majd elmúlik. A nagyobbik gyerekemnél se volt vele teendő.
2023. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tápszeres az is tej alapu!

Nem az 1-2anyatejzől pattogzódik ki!

2023. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Amìg nincs nyálkás, habos, zöld, ne adj isten vèrcsìkos szèklet, normális dolog. Ha ezeket tapasztalnád, erősen tejfehèrje allergiás lehet a baba.
2023. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

4es


Az én lányom pelusába van zöld és nyúlós cucci akad olykor. Botrány hasfájós ,apró bőrszínű pöttyök az arcon csak anyatejes.laktáz csepptöl jobb lett a hasa!

Kell gondolkodnom az allergiába?

2023. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy az anyatej okozza, de az anyai hormonok, nem pedig a tejtermékfogyasztás. Ártalmatlan, el fog múlni. :)
2023. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyálkás a kaki vagy véres,esetleg hasmenése is van, ritkán erős székrekedés is tünet( mint nálunk) akkor lehet tejfehérje allergia. Abban az esetben MINDEN tejterméket kerülni kell,sajt,joghurt,tejsavót tartalmazó termékeket is,csak vizes zsemle stb. Mindegy milyen állat teje, nem csak a tehéntej tiltott,nem jó sem a kecsketej vagy más állat teje.
2023. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Az eleje igaz

Az utóbbi elavult tévhit, amit még a védőnök is mondanak

Ugyanúgy, mint a “vizes tej”, vagy, hogy nem szabad K betűs ételt enni..


Nagyjából 1 hónapig pöttyös lesz.

2023. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
OkozHATja a tejfeherje is. Mundket gyerekeknel egyertelmuen okozta. A nagynal 6 het volt, mire rajottem, a kicsinel ahogy indultak a tunetek, megvontam, es latvanyos javulas lett napokon belul. Naluk az egyeb tunet a vigasztalhatatlan siras volt melle, ami a dietaval szinten elmult. Ha ez a gond, akkor viszont tapszervaltas is kell, de errol gasztroenterologus tud bovebb infot adni, illetve kivizsgalni, ha esetleg nalatok is ez a helyzet.
2023. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös, van rá esèly, ezt csak az elimináciòs dièta fogja megmondani neked, tehát neked kell teljesen tejmentesen ètkezned kb 4-6 hèt a kiürülès. Sajnos ez olyan, hogy türelem ès pròba játèk. Ha megvonod ès javul, az a ludas. Ha nem javul, lehet ezer más oka is pl tojás, szòja, citrusok. Ha laktáz cseppre javult az állapota, sanszos, hogy ezzel lesz a gondja. Pròbálj első körben laktòzmentesre váltani, lehet az is hoz majd elegendő javulást :)
2023. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!