Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jól döntöttem ? Van még így...

Jól döntöttem ? Van még így valaki más is ?

Figyelt kérdés

Két és fél hónapos kisbabámat orvosi tanácsra két hét után tápszeres kiegészítéssel kellett etetnem . Mostanra sajnos már nagyon a tápszerre szokott és a cumisüvegre a tejem kezd el apadni de még mindig van. Ezért amikor csak lehetett szoptattam igaz naponta egyszer vagy kétszer volt rá lehetőségem amikor olyan kedve volt. Viszont hormonálisan kezdek nagyon le rottyan ni két hete más Váci Ó s fájásaim vannak és minden héten a herpesze küzdők most a számon belül jött ki valami furcsa pattanás szerű. Érzem hogy a diéta az oka amit követnem kell mert hasfájós a babám és alergiás a tejtermékekre így mindent nagyon sok el kell hagyják az étrendből. Már nagyon szeretnék egy tisztító kúrát csinálni és úgy döntöttem hogy abbahagyom a szoptatást és rendbeszedem magam. Szerencsére nagyon egészséges a pici így is ,hogy többnyire tápszeres. A fejést már próbáltam de sajnos nem mentem vele semmire. Ha rendbe szedtem magam és még mindig van tejem akkor újra szoktatok. De ha nincs akkor sem szeretném magam sokáig büntetni mert tudom mindent megteszek hogy jó legyen neki. Ezért is kötöttem sokáig hogy szinte mindent kivontam az étrendemből nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt nem ehetek nagyon alacsony a lista amit ehetek és semmilyen tejterméket vagy azt tartalmazó terméket se mehettem.

Nagyon izgatott lettem hogy újra visszatérhetek az egészséges életmód om hoz sok szövetség & gyümölcs vitaminok amiket eddig nem szedhettem stb.. de valahol mégis bűntudatom van és nagyon szomorú. Kérlek írjatok valamit ami nem túl bántó de őszinte akkor is ha nem vagytok egy véleményen velem. Persze örülnek ha nem kapnék sok negatív kritikát de hát ez van .. szólás szabadság szóval várom az üziket . Köszönöm .


2023. ápr. 11. 17:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Most látom csak rengeteg helyesírási hibát sajnálom. Hosszú lett volna leírni így rámondtam a telefonra nem gondoltam hogy ennyi hiba lesz 🤦🏼‍♀️
2023. ápr. 11. 17:18
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor döntesz jól, ha magadat is figyelembe veszed. Ne menj tönkre a szoptatásban, én nem tenném.
2023. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nyílván az anyatej a legjobb táplálék a picinek, de nagyon sokunknak egyáltalán nincs teje vagy más okokból (betegség, gyógyszerszedés) miatt nem tudunk szoptatni. A tiéd is egy ilyen ok, szóval ne legyen lelkiismeretfurdalásod. A mai tápszerekben màr minden megvan, ami szükséges a baba egészséges fejlődéséhez.

Ha viszont áttértek 100%-ban a tápszerre azt a gyerekorvosnak mindenképp jelezni kell.

Illetve gondolom akkor a tejfehérje érzékenységnek megfelelő tápszert adsz neki. Gyermekgasztroenterológus tud felírni nektek, mert amúgy nagyon drága a speckó táp.

2023. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem szabad feláldozni az egeszséged a szoptatás oltárán.
2023. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az első pár hét szoptatás volt a legfontosabb, azt megkapta. Ne legyen bűntudatod. Minden rendben lesz.
2023. ápr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Az első lányommal vért izzadva mindent, szó szerint értendő mindent megpróbáltam hogy legyen tejem, tudjon szopizni. 2 hét után bekevertem a tápszert és utána boldog volt baba is anya is.

A másodiknál már tápszerrel mentem a kórházba, első pillanattól kezdve azt kapta.

Nem leszek idegroncs és nem hagyom hogy a babám éhezzen. Miután ezt erélyesen közöltem a csecsemők nővérekkel és hozzá tettem hogy én vagyok a gyerek anyja és nem ők, nem kötöttek belém

2023. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Boldog mama, boldog baba
2023. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miert kellett ennyi mindent kivonnod az etrendedbol? A tejfeherjet ertem, de zoldseget, gyumolcsot miert? Ezt ki mondta? Dietetikus/gasztroenterologus/allergologus?
2023. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

A legfontosabbat, a szoptatasi tanacsadot kihagytam a listabol. Itt egy nagyon jo szakember, Ungwary Renata cikke:

[link]

2023. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

En csak ahhoz a reszehez szolnek hozza, hogy valami nagyon elcsuszott itt az informaciok teren, mert hogy tisztito kurara nincs szukseged, erre ott a majad es vesed, ezt igy el is felejtheted.


Meg az, hogy nem eszel mar semmit, ezt se ertem. Tejtermek oke, de a tobbi? Igy nyilvan nem lesz tejed sose, mert ahhoz enni es inni kene boven. Vitaminokat is lehet szedni szoptatas alatt.


De amugy meg ne emeszd magad, legyen a baba tapszeres, az a lenyeg, hogy mindketten jol erezzetek magatokat :)

2023. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!