Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig volt tejetek, és...

Tünde1989 kérdése:

Meddig volt tejetek, és hogyan vettétek észre hogy nem elég. Mennyi tejnél döntöttetek úgy hogy nem szoptattok tovább?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos.A szoptatás már 2 hónapos kora óta nehezen ment.Nem azért mert nem volt elég tejem sőt a sztrájkok ellenére soha sem apadt el mindig volt bőven.Viszont most visszajött a szopizási kedve de úgy veszem észre, hogy nem telítődikúgy a mellem.Evések előtt szoptatom és volt, hogy próbaképp lemértem mennyit eszik, kb 60 milit szívott le csak.Utánna kapott enni.Az az érdekes hogy nem fogad el olyan sok kaját utánna viszont biztos, hogy nem elég neki a tejcsi mert este van 6x is felébred és kb 3 hete szörnyűek az éjszakáink.


A napunk így néz ki:

6 kor ébred szopizik (vagy 7 kor szopizik)

10 kor szopi utánna kaja de van amikor csak 60 milit eszik meg van amikor semmit mert bealszik

12-13 órakor ebéd, előbb szopi

15 kor szopi (eddig csak szopi volt de mostanában megkínálom utánna gyümölcsel)

18 kor szopi (de ilyenkor nyűglődik a szopival nem mindig akar szopizni) ez is csak szopi volt de utánna mostmár adok neki tejpépet vagy lefejt tejből gyabonapépet(próbálok szopi után napközben fejni mert még így is van hogy hagy benne a ciciben és estére összejön 100 ml kb.)

Este szopi elalváshoz de most amióta kaját is kap nem mindig fogadja el elalváshoz a cicit.

Nem tudom mit kelle csinálnom.Tápszert nem adtam még neki mert attól félek, hogy akkor még kevesebb lesz a tejem, így is amióta többet eszik nagyon lecsökkent. A havi gyarapodása se sok kb 30 dkg(3030 grammal 49 centivel született, most 6800 gramm 66 cm)

Ti hogy alakítanátok a napirendet így hogy kevés a tejci?



#napirend #ételek bevezetése #Hozzàtáplálás #elválasztás 7 hónapos baba
2015. nov. 3. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a mozgásfejlődés miatt nem alszik jól, nálunk 6 hónapos kor körül kezdtődtek az extra rossz éjszakák és másfél éves korig tartottak. Soha nem mértem, hogy mennyit szopott, addig szoptattam míg igényelte (19 hós koráig). Szerintem ne méregesd, ne görcsölj, ami nincs meg anyatejből majd pótolja szilárd kajával. Ha éhes maradna többet enne. Nemsokára jönnek a tejtermékek, a tápszert már felesleges bevezetned ilyenkor.
2015. nov. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szopi?Tejci?Mindegy.Egyet nem értek.Írod,hogy evések előtt szoptattad,2 hónapos kora óta,de tápszert nem kapott még.Akkor mit evett az anyatej mellé azóta?Bocsi,ha értetlenkedem.Én nem vagyok ez az izzadjunk vért,de mindenképpen szoptassunk típus,utáltam is,ő is érezte.4 hónapos koráig szoptattam,utána tápszer,és hozzátáplálás.Nem aggódtam túl.Persze mindenki másképp csinálja.A babád igényeit figyeld,ha nem akar szopni,akkor tápszer.
2015. nov. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
4,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, addig csak szoptattam.Kb egy hónapja érzem, hogy kevés a tej addig elég volt.Sztem sokan így vannak vele mint én, hogy amíg van tej addig kapja a baba azt.Gyakorlott szoptatós anyukák véleményére lennék kíváncsi, hogy hogyan érték el, hogy megmaradjon a tej hozzátáplálás mellett, és mennyi tejnél érezték úgy hogy elválasztják a babát.
2015. nov. 3. 08:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most gyakorlott szoptatós minőségben szólnék: a tejtermelés a gyerek igényeit követi. Ha kevesebbet igényel kevesebb termelődik, ha többet, akkor többet, ehhez az kell, hogy a gyerek igényeit figyelve szoptass. A hozzátáplálással nyilván egyre kevesebbet fog igényelni, mert mást is eszik, és ez így van rendjén, nem kell ragaszkodni egy általad szükségesnek gondolt mennyiséghez. Normális esetben pedig nem az anyuka dönti el, hogy mikor választja le a gyereket, hanem a gyerek leválasztja magát.
2015. nov. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonlóan kevésnek érzem a tejet, mióta hozzátáplálunk, bár az én fiam csak 6 hónapos, és egy hónapja kezdtük a ht-t. Én áttértem a szoptatás előtti evésre, és sokkal jobb lett a helyzet, jobban igényli a szilárd táplálékot. Reggel-este meg éjjelente maradt a tej, tízóraira, ebédre, uzsonnára kap szilárdat. Én sem vagyok az a mindenáron szoptatni típus, úgy vagyok vele, hogy szoptatok, amíg van tejem, meg amíg igény van rá, nem akarom túlgörcsölni a dolgot. Szerintem ennél többet nem tehetsz.


Fontos eldönteni, hogy te mit akarsz. Sokáig szoptatni? Kb meddig? Ha 2 éves koráig, akkor keress fel egy szoptatási tanácsadót, mert ezzel a mennyiséggel biztos nem tart ki addig. Ha nyugodt, jóllakott babát akarsz, akkor szerintem egy próbát megér, hogy szoptatás előtt adsz neki szilárdat.

2015. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó váloszoló.És így, hogy több szilárdat adsz neki elegendő a bevitt tejmennyiség vagy kap már tejpépet vagy joghurtot is a babád?
2015. nov. 3. 10:07
 7/7 Zsöff85 ***** válasza:
Miért kellene telítődni a mellednek?????
2019. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!