Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan fejjek, hogy elég...

Hogyan fejjek, hogy elég legyen a babámnak, míg távol vagyok?

Figyelt kérdés
Hat hetes babám van, születése óta kizárólag anyatejes. Jövő héttől hetente kétszer kezelésre kell járnom,ez idő alatt a férjem vigyáz rá ( a kezelés mellett lehet szoptatni). Lefejt tejet szeretnék neki adni ( kb három négy órát leszek oda,ez egy vagy két étkezés lenne,attól függően,mikor evett előtte). De nem tudom mikor fejjek tejet? Sajnos nincs olyan sok, mostanában megpróbáltam minden szopi után fejni,de nagyon kevés jön (tudom,hogy attól a babának még elég,mert beállt már a kereslet kínálat,a baba is szépen fejlődik,van elég pelus,stb.) Régebben csak egy mellből evett,de mostanában kiszivja mind a kettőt. Ráadásul nincs is sajnos annyi időm,hogy minden szopi után órákig fejjek. Hogy tudnék neki mégis össze hozni elegendő tejet, míg távol vagyok? És mit tegyek,hogy ne legyen kevesebb a tejem,vagy ne pangjon,mert ugye amíg kezelésen vagyok nem tudok se fejni se szoptatni,félek,ez hosszú távon nem tesz jót. Köszönöm előre is.
2023. ápr. 12. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg éjszaka felkelni emiatt egy extra alkalomra? Pl. ha alszik egyben 5 órát éjjel, akkor az utolsó etetés után 2,5 órával fejni, és akkor lesz akkor is, amikor ő újra megéhezik. Én ezt csináltam a sajátommal.
2023. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos még éjszaka is két háromszor eszik, kb három óránként így ez nem opció.

Esetleg fejjek szoptatás előtt? Akkor több lenne csak nem tudom,így maradna e elég tej neki

2023. ápr. 12. 14:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Valahogy 2 evésre valót kellene összeszedni, ha minden evés után fejsz 10-20 milit pár nap alatt összejönne. Aztán ha elkezdődik a kezelés akkor úgyis kimarad 1-2 szoptatás, akkor amint tudnál fejni meg is lenne a következő alkalomra az adag. Arra figyelj, hogy amint van lehetőséged fejjel, mikor kezelésen leszel, nehogy apadjon a tejed.
2023. ápr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3-as, mondjuk a10 millinként hogy szedi össze? Rögtön le kellene fagyasztania, de a korábban lefejt nem szabad a frisset rátenni. Az max úgy mehetne, hogy egy napig többször fejsz mindig a szopik előtt valamennyit, akkor még azért talán rendben van, ha összeöntöd, és utána gyorsan fagyasztani. Én utánanéznék donortej lehetőségnek is, biztos, ami biztos.
2023. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Vagy atallok tapszerre.

Egy hete volt itt a **** anyósom,kiidegelt teljesen,azóta van jóval kevesebb tejem. Azelőtt sokat fejtem is,sajnos én hülye nem tettem el,mert minek annyi. Sokat kínlódok mostanában a szoptatassal is,de lehet hagyom,mert kezdek ramenni.

2023. ápr. 12. 15:56
 6/12 anonim ***** válasza:

En kb 3 cseppet tudtam csak fejni, nekem nem ment soha, habar lehet nem volt eleg jo a mellszivom,mert ez is letezhet, hogy nem eleg hatekony.

Szoptatni amugy tudtam, 7 honapig volt anyatejes vegul a kisfiam, de ha el kellett mennem valahova, akkor tapszert kapott.

2023. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld ki, hogy az egyik melledből fejs zszopi előtt. Attól még lesz elég tej a babának, max hamarabb kéri újra.
2023. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt sokat dolgoznál vele, próbáld ki, elfogadja-e a lefejt tejet.
2023. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8-asnak van igaza. Az enyem nem fogadta el, csak a frisset/hutoben tartottat, a fagyasztott utan felengedettet nem. Nem is csodalom, tok budos. Amiket fejtem, mind a furdovizukben landolt.
2023. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megeszi a hűtőben tartottat és a fagyasztottat is szerencsére.
2023. ápr. 12. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!