Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem hízik a baba. Lehet nem...

Nem hízik a baba. Lehet nem elég neki a tejem?

Figyelt kérdés
3 hónapos baba lehetséges hogy egy hét alatt nem hízik semmi csak nől 2cm? Kevés lenne a tejem? 2,5-3 óránként cicizik. Este már nem ébred fel csak reggel 7 óra körül minimum 9 órát alszik evés nélkül este és utána is cicizik aztán megint alszik 3-4 órát aztán napközben már csak 40-60 perceket másfél óránként. Mivel nem sír és jókat alszik ezért nem gondoltam volna hogy baj lenne vagy kevés lenne a tejem. Lehet csak stagnál most a súlya és elment a növèsre?

2023. ápr. 26. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is kényszeresen folyton méregettem a babát, úgyhogy megértelek, de nem, nem baj, ha egy hét alatt semmit nem hízott, pláne, ha a hossza nőtt.
2023. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Miert stresszeled magad a meregetessel ? Mi szukseg gyartani a problemat, ha nincs ?

Eszembe nem jutott merleget venni ! Extrem koraszulott, vagy beteg a gyereked ?

Ha nem, akkor NEM kell meregetni.

Legyen eleg pisis pelus, ne orditson az ehsegtol , es rendben van. NEM kell hetente hizni. Kis jozan esz.

2023. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék a védőnő mérte múlt héten is és most is. Oltásra mentünk de elmaradt most kapta meg így ő mérte mind a 2x. Ma én is mértem 1x kíváncsiságból és 160-at evett így nem gondolnám hogy kevés lenne a tej. Azért kérdeztem csak mert ugye azt szokták mondani 1 hónap alatt minimum 500g-ot kell hiznia de így nem lesz meg.
2023. ápr. 26. 13:51
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Én cserélnék most veled, az én babóm meg túl gyorsan gyarapodik. Szerintem ha nem nyugtalan akkor tuti nincs baj. Na meg már 3 hónapos.
2023. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Most épp hosszra nőtt, attól függetlenül lehet meglesz a havi átlag hízás. Ha nyugodt, nem állandóan nyűgös, akkor semmi gond. A mérés attól is függ, épp mikor evett előtte, mikor kakilt előtte, ne aggódj ezen.
2023. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem egyenletes a hízás. Lehet egyik héten nem hízik semmit, következő héten akár 200-300 grammot is, ez rendben van. Meg elvileg vagy híznak vagy nőnek, kettőt egyszerre nem kell elvárni.
2023. ápr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy nőtt a nettó súlya, pl. csak múlt héten teli pocakkal mérték, most meg kaki után.

A fiamas 1 nap különbséggel +150 g-nak mértem, mert előtte nap épp fürdés előtt kakilt, másik nap épp egy hosszabb szopizás után mértük le.

2023. ápr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
2 cm egy hét alatt kva sok. A gyerek jókedvű, növekszik, jókat alszik. Miből következtettél arra, hogy kevés neki a tejed? Egyszerre nem tud minden irányba nőni szegény. Kissé túlzóak és irreálisak az elvárásaid. Ne méregesd folyton, nem tesz jót. Neked sem, mert stresszelsz feleslegesen, és neki sem, mert stresszeled :)
2023. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha kevés lenne, ébredne éjjel.
2023. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Heti 100 g az "elvárt". De sok baba, ha hosszra nő, nem hízik. Teljesen normális.
2023. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!