Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos és már nem akar szopni?

4 hónapos és már nem akar szopni?

Figyelt kérdés
2-3 napja nagyon nehezen szopik a babám. Tejem lenne bőven, alig-alig eszik. Állandóan le kell fejjem nappal is, mert nagyon bedurran. A védőnő azt mondta adjak cukros teát neki, na arra meg nagyon rákattant. Tiszat ideg vagyok, hogy nem akar enni.
2010. okt. 10. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Cumizavar. Isten hozott a "klubban". Jobban jön a cumiból, mint ciciből, persze, hogy nem akar szopni. A teáztatás nagy hülyeség volt, hiszen anyatejes, semmi pótló folyadék nem kellett volna neki, gratula a védőnőnek. Most már fejheted neki, hogy cumisüvegből egyen... Én is igy jártam, sajnos. El is apadt.
2010. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez fantasztikus...:((((
2010. okt. 10. 08:45
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Az elsönek részben igaza van, de csak részben. Teanem feltétlen kellene a babának, föként nem üvegböl.

Az ok, amiért nem akar szopni, szerintem nem ez, hanem valószinüleg kezd jönni a foga, érzékenyebb az inye, és ezért nehezebb a szopás. A lefejt tejet se add cumoval, hanem kanalazzad neki - igy ugyan több munka meg lassabb, de nem szokik le teljesen a szopásról.

Sokkal jobb, ha inkább többször rakod mellre, és nem a lefejt tejed adod neki. Pár nap alatt visszaszokik, ha következetes vagy és nem adsz neki cumit.

2010. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Cukros tea?Gratula a védőnőnek.Az én védőnőm sírt volna egy ilyen hallatán.Anyatejesnek ,minek?Én ilyenkor nem eröltetem.Sétálok egy kicsit vele,büfiztetem,lenyugtatom,és megpróbálom többször visszatenni.Van,hogy 20 perc is eltellik,de a végén újra rákap.Enyém is 4 hónapos,és már eljátszotta nekem is párszor.
2010. okt. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Inkább amiatt aggódom, hogy kisebb az étvágya. Mert volt már többszőr is, hogy a lefejt tejet adtam cumisüvegből és úgy sem kellett neki.

Éjszaka kétszer kelt fel enni 1:30 kor és 4:40 kor, 7-kor ébredt, de csak 10-kor evett újra, hál' istennek szopott.

2010. okt. 10. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy egy védőnő hogy javasolhatott ilyet, na de mind1...

Próbáld szoptatni, ha nem megy, inkább lefejt tej, amíg van, mint cukros tea. (Én is fejtem 3,5 hós koráig, mert nem tudott/nem akart szopni, de a fejésnél sajnos nincs meg ugyanaz az inger, nem termelődik úgy a tej:-S)

2010. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem fogsz menstruálni?Attól megváltozik a tej íze.Estleg az étkezéseden nem változtatál?Nem kezdtél tornázni?Mert ahogy olvasom,nem ízlik neki a tej íze,talán?
2010. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most végül is most szopizott, szóval ízlik neki. Azt nem tudom, hogy mikor fog megjönni, mert amióta megszültem, még nem menstruáltam.
2010. okt. 10. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy hamarosan megjön, és azért megy nehezen.
2010. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Ha általában visszaesett az étvágya, de egyébként megeszi az anyatejet, akkor van egy százasom, hogy elkezdett fogzani!

Ha így van, akkor nincs más teendőd, mint úgy szoptatni, ahogy neki megfelel. Így nem lesz semmi gond, legfeljebb neked kell "újra" 24 órás készenlétben lenned és akkor szoptatnod, amikor csak kéri. Ezen túl pedig szükség esetén kezelni a fájdalmát (bár erre is jó az anyatej a nyugtató, fájdalomcsillapító hormonok miatt). És végül, ne ijedj majd meg, ha mostanában lelassul a hízása, vagy akár meg is áll - részben ez is lehet majd az oka.

2010. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!