Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha 4 hónapos...

Mit csináljak, ha 4 hónapos babám nem hajlandó, csak 5 percet szopni, aztán nézelődik? 2 óránként eszik.

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ezzel a problémával küzdök, 5 és fél hónapos kisfiammal. Tegnap bekeményítettem, csak 3 óránként etettem. Igazából engem az éjszakai 2 óránkénti ébredés zavar, ezt szeretném megszüntetni. Úgy gondolom elöbb a nappalit kellene megnyújtani negyedóránkénti eltolásokkal, vagy amennyit bír a babád. Egyébként egyre könnyebb lesz, mert egyre jobban érdekelni fogja a környezete, így játékkal lehet idöt húzni. Nekünk jól megy, ma már több, mint 3 órát bírt, tovább is szopizott egy kicsit.
2010. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:

Nem szükséges időt húzni, mert most ebben a normális élettani fejlődési szakaszban van!

Amivel segítheted, hogy tartósabban rád figyeljen: csend, nyugalom, félhomály, külön szoba, esetleg egy érdekes nyaklánc a nyakadba, amit nézhet szopi közben.

Az időhúzogatást én csak akkor javasolnám, ha hosszabb idő után sehogysem javul a helyzet. Ez egy teljesen normális állapot, amibe nem szükséges kívülről belenyúlni (ennyire). Igaz, türelem és rugalmasság kell hozzá. De minden baba túljut ezen és megtanulja összehangolni az evést és az utána következő felfedezést, játékot. Nem fontos ezt ennyire siettetni.

2010. dec. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nem szopik többet, mert tele a pocakja, nem a tej miatt kezdi el a szopást, hanem a megnyugtató szopogatás miatt. Próbáld a cumit 2 szoptatás között és tartsd be a 3 órát! Ha kiköpi a cumit, dugd vissza.
2010. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igény szerint szoptatok, és ha nem adok neki 2 óránként, akkor visít, mert éhes. 1 órát kellene hallgatnom, ahogy sír. Ezt nem akarom. 1 hónapja úgy gondoltam, kipróbálom, hát nem működött. Rászokott, hogy nagyon keveseket eszik. Ő ilyen. Majd ha már rendesen eszik olyan ételeket, amiket én, szerintem megszűnik a 2 óránkénti evés. Most már valahogy kibírom, ha 4 hónapot kibírtam már:D Néha őrítő, mikor hülyéskedik a cicin, de csak pár pillanatra idegesít, aztán rám néz a hatalmas szemeivel, mosolyog...kész vagyok tőle:D
2010. dec. 6. 17:47
 5/5 xStefix ***** válasza:
Egyetértek, hogy nem erőlteted a cumit és az időhöz kötést, egyik se támogatja (annyira) a szoptatást...
2010. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!