Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejni vagy nem fejni?

Fejni vagy nem fejni?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok? Most két hónapos, az elején csak fejtem egyéb okok miatt, most kb két hete sikerült cicire tenni, így már rendesen cicis baba. De ilyenkor az a kérdésem hogy le kell fejni a maradék tejet? Vagy nem kell fejni? Mik az előnyei hátrányai?
2023. máj. 19. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kevés a tej vagy túl sok akkor érdemes fejni,illetve ha tudod hogy apára kell a kicsit hagynod,amúgy felesleges fejni.
2023. máj. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
S.o.s. vésztartaléknak tennék be a fagyasztóba hátha lesz amikor jól jön.
2023. máj. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányt nem tudnék mondani, de valóban jó ha van mihez nyúlnod, sosem tudhatod nem e történik valami amikor akár több órára is nélkülöznie kell téged
2023. máj. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Csak akkor fejtem, ha nagyon feszült a mellem, akkor is csak annyit, hogy megkönnyebbüljek.
2023. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szintén csak akkor fejtem, ha feszült a mellem, és az be is került a fagyóba. Kb. 5 hónapos korára beállt a kereslet-kínálat, és nem kellett fejnem. Amúgy azért nehéz kérdés ez, mert ha sokat feszül, pang a tej, be is gyulladhat, tejlázat kaphatsz, így érdemes lefejni, ha a gyerkőc nem szopizza ki. De minél többet fejsz, annál több termelődik, és meg is van az ördögi kör.
2023. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én fejtem általában a szoptatások után, hogy legyen vésztartalékom, de nem lett sokkal több a tejem, ha néha elfelejtettem fejni vagy nem volt rá időm, akkor meg sem éreztem. Viszont nekem alapból nem volt sok tejem, inkább kb. pont elég, így kihagyhattam volna a gyulladásveszély miatt, de megnyugtatott a tartalek a fagyasztóban.

Ha sok lett volna, akkor inkább a túltelítődés miatt fejtem volna valószínűleg, és lehet ki is borítottam volna a pluszt.

Hátránya szerintem nincs a fejésnek, csak hogy időigényes :)

2023. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!