Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babám nagyon lassan...

2 hetes babám nagyon lassan gyarapodik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szoptatom, de úgy látom hogy éhes marad illetve nagyon lassan gyarapodik a súlya... volt valaki hasonló helyzetben, mit csináltatok?

Cumisüveg és cici kombináció működött?


2023. máj. 31. 18:46
 1/8 anonim válasza:
Szerintem ilyen kicsikènt mèg normàlis. Èn is sovàny voltam kèt heteskènt, viszont ha 1 hónapos koràra nem gyarapodik a súlya vidd el orvoshoz. De az is lehet, hogy nem tud rendesen szopizni se a cumisüvegből se a ciciből ès ìgy csak làtszólag eszik, valójàban nem, nàlam is ez volt a gond ès az orvos mutatott anyànak egy jó szoptatàsi módszert, kèt hèt alatt felhíztam utànna.
2023. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van más baj is? Sírós, éhes? Vagy csak te aggódsz?

Mindenképp a gyermekorvossal beszélnék, mert lehet, hogy csak kisebb a baba igénye, lehet szoptatástechnikai probléma, lehet a tejednek az alacsony kalóriatartalma (igen, ilyen is van), de lehet betegség jele is.

2023. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szoktad mérni, hogy mennyit eszik egy nap? Az alapján rendben van a mennyiség?

Esetleg a nyelvféket ellenőrizte valaki születése óta?

2023. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyire lassan? Sírós is?

Az én kislányom nagyon lassan hízott pedig nyugodt volt, keveset sírt. Védőnő csesztetett a hízás miatt de én úgy voltam vele nem fogom ezért tápszerrel tömni az amúgy nyugodt babát. 2 hetes korában a gyerekorvos csak megerősített, hogy annyit azért hízik a baba, hogy egyelőre várhatunk.

2-4 hetes kor között hozta a minimum hízást, azóta pedig nagyon belehúzott, 2,5 hónapos, ki van kerekedve.

2023. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent a lassan? Mennyivel született, hogy alakult azóta a súlya?
2023. máj. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha kiderül, hogy túl lassan gyarapszik és pótlás kell, de szeretnéd folytatni a szoptatást is, akkor nézz utána a szoptanít készüléknek. Az a lényege, hogy a tápszert egy kis csövön át kapja a baba, ami a melledre van ragasztva, tehát ugyanúgy a melledet kell szívnia. Ezzel egyrészt nem szokik le a ciciről, másrészt ingerli és így szaporítja a tejet, tehát jó esetben a pótlást előbb-utóbb el lehet hagyni.


De persze millió más oka is lehet annak, hogy nem jut elég tejhez - már amennyiben tényleg nem jut elég tejhez. Sokszor csak az anyai aggodalom van a háttérben.

2023. jún. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szasztok,

Sírós volt, de rájöttem hogy sokkal többször kell cicire tennem és egy szoptatási tanacsadó is volt azóta nálunk. Szerinte rendben van a mennyiség és a gyarapodás is. Csak.a védőnő szerint kevés... pedig születése óta kb 400 grammot hízott már.

2023. jún. 10. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor a védőnőd egy őskövület.
2023. jún. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!