Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan hagyjuk abba a ciciztet...

Hogyan hagyjuk abba a ciciztetést?

Figyelt kérdés

Sziasztok .

22 éves anyuka vagyok . Van két kislányom. A babám másfél éves.

Sajnos a nőgyógyász főorvos azt mondta hogy abba kell hagyni sürgősen a szopiztatást, mivel sokszor volt begyulladva a mellem és az utóbbi két alkalommal nem csak sima genny jött a gyulladt tejcsatornából hanem vér.

Kapok egy elapasztó gyógyszert , a nevét hirtelen nem tudom. És azt mondta hogy attól fogva nem adhatok a lányomnak cicit.

De hogy csináljam ezt ?

Ha elapad a tejem, ő attól még nem cicizheti az üres cicit? Mert neki igazából nem a tartalma a lényeg hanem az hogy megnyugodhasson rajta, komfort szopizik...

Éjjel többször ébred, cici bekap,alszik tovább.

És ő cicivel is alszik el. Ringatas nélkül . Próbáltam ringatni már , hátha elalszik úgy de csak nyuglodik és keresi a kezével a cicit.

Ha az üres cicit szívja, az gondolom azt eredményezi majd hogy újra tej fog termelődni.

Cumit nem fogadja el, a bolti tejet nem igazán szereti semmilyen formában .

Teljesen tanácstalan vagyok mert a nagyobb lányomat is 2,5 éves koráig szopiztattam , akkorra meg már elég okos volt ahhoz hogy megértse hogy ennyi, nincs többet cici mert (###)

De egy 15 hónapos babának hogy magyarázzam el ?

15 hónapnyi rutint felrúgni nehéz lenne. Félek hogy sérülne ebben lelkileg esetleg trauma ként élné meg.


2023. jún. 4. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Konzultálnék másik orvossal...
2023. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos itt a környékünkön ő a góré...

Nincs lehetőségem erre :(

2023. jún. 4. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy szoptatási tanácsadót.

Segít abban ig, ha tovább szoptatnál,és abban is, ha elhagynád.

2023. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te magad gondold át. Ha az ösztönöd azt súgja , hogy nem akarod leszoktatni , mert nem és kész , akkor mégis próbálj meg találni egy orvost , aki segít ezt a problémát megoldani. Egyáltalán mi miatt gyullad a melled stb . Ha te is úgy érzed , hogy ennek itt az ideje és valóban nem tudsz B verziót találni ,akkor magyarázd el neki , hogy anyának fáj , nem jó , a dr bácsi azt mondta nem lehet. Ismerek olyat , akinek ez konkrétan bevált. De szerintem nagyban függ attól, hogy te mit érzel/gondolsz. Ha nem akarod leszoktatni , de beleerőszakolod magad a helyzetbe , azt ő is érezni fogja. Esetleg ragaszd le mond , hogy bibis. Ha továbbra is hagyod , akkor valószínűleg nem fog elapadni, hiába csak komfortszopizik. Az enyém is azt csinálja , nem is érzem , hogy van tejem , de ha eszébe jut és elkezdi normálisan szívni ritkán , akkor beindul a tej. Vagy esetleg vannak olyan Facebook csoportok ahol szakértő válaszol . Ott megkérdezni.
2023. jún. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szoptatási tanácsadóra lenne szükséged. Nekem többet segített, mint az orvos.
2023. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Gyulladásnál ,,normális", hogy a hajszálerek elpattannak. Nehogy abbahagyd a szoptatàst emiatt, inkàbb hívj szoptatási tanácsadót. Utána kène jàrni, hogy mi az oka a gyakori gyulladàsnak. Inkàbb szülès utàni hònapokban jellemző.
2023. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ilyen ,,hangnemben" dirigàlò orvoshoz nem mennèk többet.
2023. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem én ronthattam el többször is.

Azzal hogy nem fejek a baba után.

Mert nem érzem hogy tele van a cici, de elég ha egy tejcsatorna nem ürül ki teljesen és már gyullad is be.

Talán tényleg egy szoptatási tanácsadóval fogok beszélni mert nem akarom abbahagyni .

Nem akarom elvenni azt ami 15 hónapja mindennapunk szerves része.

Köszönöm hogy megerősítettétek bennem azt hogy nem ez az egyetlen megoldás hogy elveszem a cicit.....♥️

2023. jún. 4. 22:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosoknak fogalma sincs errol, nem tanulnak a szoptatasrol semmit.

Keress egy szoptatasi tanacsadot surgosen !

NEM kell elvenni a szoptatast, az nem megoldas.

2023. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Millióan nem fejnek a gyerek után, nem ez az oka.

Eleve az téves elképzelés, hogy ki kell ürülnie, hisz a tej szoptatás, fejés közben termelődik. Nem is tudnád kiüríteni "teljesen". Viszont azzal lehet segíteni, ha váltott pózokban eteted, hogy "egyenletes" legyen a terhelés.

Ebben is szoptatási tanácsadó tud segíteni. Nekem online is segítettek.

2023. jún. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!