Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan hagyjuk abba a ciciztet...

Hogyan hagyjuk abba a ciciztetést?

Figyelt kérdés

Sziasztok .

22 éves anyuka vagyok . Van két kislányom. A babám másfél éves.

Sajnos a nőgyógyász főorvos azt mondta hogy abba kell hagyni sürgősen a szopiztatást, mivel sokszor volt begyulladva a mellem és az utóbbi két alkalommal nem csak sima genny jött a gyulladt tejcsatornából hanem vér.

Kapok egy elapasztó gyógyszert , a nevét hirtelen nem tudom. És azt mondta hogy attól fogva nem adhatok a lányomnak cicit.

De hogy csináljam ezt ?

Ha elapad a tejem, ő attól még nem cicizheti az üres cicit? Mert neki igazából nem a tartalma a lényeg hanem az hogy megnyugodhasson rajta, komfort szopizik...

Éjjel többször ébred, cici bekap,alszik tovább.

És ő cicivel is alszik el. Ringatas nélkül . Próbáltam ringatni már , hátha elalszik úgy de csak nyuglodik és keresi a kezével a cicit.

Ha az üres cicit szívja, az gondolom azt eredményezi majd hogy újra tej fog termelődni.

Cumit nem fogadja el, a bolti tejet nem igazán szereti semmilyen formában .

Teljesen tanácstalan vagyok mert a nagyobb lányomat is 2,5 éves koráig szopiztattam , akkorra meg már elég okos volt ahhoz hogy megértse hogy ennyi, nincs többet cici mert (###)

De egy 15 hónapos babának hogy magyarázzam el ?

15 hónapnyi rutint felrúgni nehéz lenne. Félek hogy sérülne ebben lelkileg esetleg trauma ként élné meg.


2023. jún. 4. 22:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
3 éve szoptatom a fiam és soha nem fejtem. Az nekem nem ment 1 csepp sem jött se a kézivel se az elektromossal. Nem hiszem, hogy ez a gond.
2023. jún. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!