Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adott egy 2 hónapos baba! Elm...

Adott egy 2 hónapos baba! Elment a tejem át álltunk tápszerra! Furdal a lelki ismeretem hogy nem tudom szoptatni a gyermekemet, olyan rossz megállás nélkül csak sirok rossz anyának érzem magam! Tippek?

Figyelt kérdés

Olyan jó nyugtató volt mikor cicizett egy óriási kötelek volt közöttünk!

Olyan rossz igy látni!

Ki hogy vészelte át?


2023. júl. 26. 09:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
47%

Hogy ment a tejed?

Sokszor visszafordítható. Szaporító fejés?

2023. júl. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%

A kötődés nem a szoptatáson múlik, hanem, hogy az anyuka hogyan reagál a gyerek dolgaira!

Ha te egész nap sírdogálsz, depressziós vagy, azt megérzi a babád...

Neki oly mindegy, hogy tejet vagy tápszert kap, a lényeg, hogy tele legyen a pocak! 4 hónapos kortól, tápszeres babánál el kell kezdeni a hozzátáplálást. Az meg nemsoká itt lesz.

Szóval nem kell szomorkodni, mert pont ezzel ártasz a babának és nem a tápszerrel, ami egyébként manapság már annyira kiváló minőségű, hogy semmilyen hiányt nem szenved a babád!

2023. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Hiába fejem semmi:(

Szeretném ráfelé tenni de nem kapja be sir tole

2023. júl. 26. 10:22
 4/35 anonim ***** válasza:
55%
Szoptatási tanácsadót hívtál ki?
2023. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Nagy szégyen, hogy elérték azt egyesek, a szoptatás presszionálásával, hogy már rendesen szégyelli magát, mi több, depressziós lesz valaki, akinek ilyen-olyan okból kifolyólag nem megy.
2023. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled #5!

Kérdező, ha van rá lehetőséged, akkor szoptatási tanácsadót keress fel, ahogy fentebb valaki javasolta valaki. Ha meg tényleg nem megy, akkor egyáltalán ne érezd magad rosszul azért, hogy tápszert kell adni a gyereknek. Azt kell nézni, hogy neki mi kell a fejlődéshez.

2023. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Talán a szoptatási tanácsadó tud segíteni, de ha nem sem dől össze a világ. Rengeteg gyerek nőtt fel egészségesen tápszerrel és a kötődés sem a szoptatáson múlik. Én első terhességnél teljesen beleéltem magamat, hogy szoptatni fogom a gyerekemet, de sajnos pár hónapnál tovább ment ment, a fejem tetejére is állhattam. Így is kellett pótolni tápszerrel. Én is rágörcsöltem, kissé depressziós is lettem, de ettől csak romlott a helyzet. Sajnos a környezetemben sokan erőltették a dolgot. Aztán amikor már csak cseppek jöttek fejésnél, azt mondtam, elég volt, ennek nincs értelme, csak kikészülök idegileg. A gyerekemnek egy kiegyensúlyozott anyára van szüksége, akár tápszeres, akár anyatejes.
2023. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy én szoptattam. Másodikra már nem ragaszkodnék annyira hozzá. Sőt, ha tudom h alszik éjjel, akkor nem szivatnám magamat a szoptatassal. Rengeteget volt beteg, étel allergia is fent áll, semmivel nem jobb az anyatej
2023. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elment a tejem nagyon hamar. Sajnos nem mindenkinek alakul jól a szoptatás. :( Én is nagyon rosszul éltem meg. Főleg, hogy a környezetem sem volt támogató, erőltették az anyatejes táplálást, hiába volt kevés tejem, én meg konkrétan belebetegedtem, nem tudtam enni se a gyomoridegtől. Ez sem tett jót, teljesen elment a tejem, át kellett állni tapszerre.

Az elején rossz megélni, de pár hét és jobb lesz, kitartást. A tapszerek között is vannak nagyon jók a babám is szereti, jól fejlődik tőle és ez a lényeg.

2023. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az a baj, hogy a tápszeres táplálás nagyon démonizálva van, a szoptatás pedig végletekig felmagasztalva.

Miért lennél rossz anya könyörgöm? Ha nem adnál enni a gyereknek az lennél, de ha kap tàpszert mi a gond? Nem patkányméreggel itatod.

Ne neheztelj magadra.

2023. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!