Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet gyógyszerszedéskor...

Mit lehet gyógyszerszedéskor csinálni?

Figyelt kérdés
A feleségemnek szednie kell gyógyszert 3 napig vagyis egy tabletta/nap. A tejre hatással van vagyis nem szoptathat. Tápszerrel van megoldva a 4 hetes baba táplálkozása. De van egy bökkenő. A feleségem melleiben gyűlik a tej, a mellei érzékenyebbek emiatt. Szivattyúzuk, masszírozzuk, de csak egy ideig-óráig jó. Más is volt ilyen helyzetben? Van más megoldás is?
2023. aug. 25. 15:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a baba eszik, akkor mindkét mellet le kell fejni, mert brutális mellgyulladást fog kapni és ha nincs fenntartva a tejtermeles a fejéssel el is apadhat. Elektromos mellszivó a legjobb megoldás.
2023. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogybitt nem az apadással van a baj, hanem a másik véglettel.

Amíg a gyógyszert szedi, addig a baba nem szophat. Közbem a tej gyülemlik. A mellei pedig fájnak emiatt olyan szinten, hogy a gyereket se tudja felvenni.

2023. aug. 25. 16:05
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mellszívóval fejni kell, hogy megkonnyebbuljon. Kimasszirozni belőle az esetleges csomokat(ez baromira fáj).
2023. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Azért csak ideig óráig jó, mert a tej folyamatosan termelődik, újra és újra szívni kell és maszirozni.
2023. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Melyik gyógyszert kell szednie?


( A "szivattyúzzukon" hangosan felvisítottam, bocsi.😅🤣)

2023. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
A szivattyúzason én is, bocsi
2023. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is elbevetttem magam


Minden alkalommal, amikor a a baba eszik, akkor le kell fejni ( nem szivattyúzni) a tejet.


Tehát ha 4 hetes a baba, akkor kb napi 8 alkalommal tuti.


Mit szed?

Sok esetben az orvos nem helyesen tudja, hogy lehetne mellette szoptatni.

2023. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Hat de en nem ertem mi most itt a baj. Fejjen 2-3 orankent, ameddig meg nem konnyebbul. Azt a tejet ontsetek ki, ha nem kaphatja meg a baba.

De fejni kell, ha feszul a melle, nem eleg egyszer, ez ilyen.

Illetve azert se art, hogy ha akar meg szoptatni, ne apadjon el a teje addig.

2023. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
És mennyi tejet kell fejni?
2023. aug. 25. 17:49
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

🤦‍♀️

Amennyi jön épp.

2023. aug. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!