Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyógyszerszedés miatt fél...

Gyógyszerszedés miatt fél éves kicsim szoptatását abba kell hagyjam mihamarabb. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 18:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
sűrűn eszik, 3 óránként éjjel, nappal picit ritkábban
2011. nov. 21. 18:18
 2/14 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, mit kell szedned?

Hacsak nem valami hormontartalmú, akkor majdnem biztos, hogy lehet mellette szoptatni, vagy más hatóanyagú de azonos hatású gyógyszerre cserélni, ami mellett lehet szoptatni.

Nekem sajna elég sok mindnen kellett, így utána jártam ennek...

2011. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

lamolepet epire

Te mire szedted? Találtál olyat, ami mehetett szopinál? Mennyi idős a babód?

Köszönöm!

2011. nov. 21. 18:48
 4/14 anonim ***** válasza:
2011. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

első vagyok


[link]


A gyógyszered hatóanyaga az egyes rizikócsoportba tartozik.

0-tól 5-ig vannak a csoportok, 5-ös a legsúlyosabb, azt gyakorlatilag már nem lehet szedni.


Orvossal kellene konzultálnod, gyerekorvossal és szoptatási tanácsadóval is.

Mert lehet, hogy van olyan verzió, hogy pl. szoptatás után veszed be, és x óra múlva már szoptathatsz. De ehhez szakember kell!

Viszont így nem kellene teljesen elválasztanod, szóval járj utána!


Nekem Schneiderné Diószegi Eszter segített, őt a

www.lll-hu oldal telefonos segítsége alatt találod meg.


Első sorban tényleg ne a szakorvosod kérdezd, mert ők ilyen szempontból nem szoptatáspártiak, és "biztosra mennek", ezért szinte kivétel nélkül minden esetben az elválasztást javasolják. :o((


Hajrá!

2011. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a szakorvosok, felnőtt orvosok antibiotikumnál is azt mondják, hogy ne szoptass, leginkább gyerekorvost és szoptatási tanácsadót (ahogy az első írta) tanácsos megkérdezni
2011. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 xStefix ***** válasza:
53%
Egyetértek, laktációs szaktanácsadót (IBCLC-t) keress meg minél hamarabb, ők pontosa meg tudják neked mondani, hogy mi ennek a gyógyszernek a kockázata ill. mi lehetne az alternatívája. A legjobb szerintem az lenne, ha a kezelőorvosod és a szopis együtt döntetnék el, hogyan tovább... (persze veled együtt).
2011. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Azért írtam, hogy ne a szakorvost "feszegesse" ebben a kérdésben, mert nekem sajnos nekem szegezte egy "kedves szakorvos" a mondatot, hogy "döntsem el, hogy meg akarok gyógyulni, vagy szoptatni akarok". Hát köszi szépen szakorvos!...


Viszont mind a gyerekorvos, mind a szoptatási tanácsadó maximálisan segítőkészek voltak, és az ő beleegyezésükkel nekem a házi orvos is felírta a szükséges gyógyszert, így mi a szakorvost végül ki tudtuk kerülni.

Lehet, hogy a másik orvos/szakember is meggyőzte volna őt, csak esetemben erre nem volt szükség.


Bár gondolom, epilepszia gyógyszert házi orvos nem írhat fel, így kell a szakorvos is, de az biztos, hogy nem vele kell "kezdeni".


Kedves Kérdező!

Hogy alakul a dolog Nálatok?

2011. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

a gyerekorvos azt tanácsolta, hogy ne terheljük a fejlődő baba szervezetét nem feltétlen szükséges vegyi cucokkal, így ....:((((

bár nem tudom még hogy pontosan hogyan legyen?

2011. nov. 22. 16:07
 10/14 xStefix ***** válasza:
Több szem többet lát!
2011. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!