Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a babával együtt mozdultok...

Ha a babával együtt mozdultok ki,hogy oldjátok meg az etetést?

Figyelt kérdés

5 hetes múlt a kislányom,eddig csak anyatejes,van tejcsi bőven. Amíg jó idővan,szeretnénk kimozdulni vele pl elmenni a férjemmel hármasban étterembe,sétálni egy jót hasonlók.

Ti hogy oldjátok meg a baba etetését?

Már kialakult nála egy fajta rendszeresség és akkor indulnánk,amikor alszik (3 óra hossza megvan),de kicsit aggaszt,ha felkel és éhes lesz hogy oldjam meg. Tudom,hogy ilyenkor nem gáz dolog elővenni a cicit és megetetni,de valahogy nekem ez mégis fura és nem szeretném nyilvánosan. Ha fejek le tejet,azt nem merném neki adni ilyen melegben. Vagy ha esetleg hőtartó táskába tenném?

Segítsetek légyszi,várom a tapasztalatokat/tippeket :)



2023. aug. 26. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

Hát pedig vagy megeteted, amit lehet olyan diszkréten is h senkinek fel sem tűnne, vagy egyből hazaindultok, addig meg vár.

Ha már anyatejes én biztos nem cumisüvegeztetném stb

2023. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Én be szoktam vele vonulni a mosdóba vagy baba-mama szobába, ami volt de aztán azonnal indultunk haza mert az csak tűzoltás volt. Nagyon nem is mentünk az elején messzebb, max 25 percnyire, volt hogy végig uvoltotte azt is.

Illetve minden elmenést az alváshoz idozítettunk, szerencsére jól aludt kocsiban is, mózesben is, úgyhogy a babakocsiban elaludt 2,3 órát, igyekeztünk előbb hazaérni mint felkelne.

Ha nem jött össze, a fenti.

Bár 5 hetes korában még nem kezdtük ezt el.

2023. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Én szpotatós kendővel takartam el magam. Ha olyan helyen voltunk, hol van valami helyiség szoptatni, akkor azt használtam. Ha kint voltunk, pl parkban, utcán, akkor kerestem egy kevésbé forgalmas helyet, és a kendővel eltakartam magam. De volt, hogy vittem tejet, de én télen szültem, nem volt 40 fok.
2023. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 hetes kora óta járunk vele.

Én sem vagyok híve a nyilvános szoptatásnak. Sőt.......

Baba-mama szoba, wc, autó (lesötetitett ablakokkal)... simán megoldottam bárhol, bármikor.

Nálunk sosem volt ezzel baj. 3 hónaposan mentünk már nyaralni vele.

2023. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

A nagyobb lányom nyáron született, pár hetes korában csak szabad térre mentünk (park, piknik, barátokkal sütögetés, ilyesmi), ott simán félrevonultam és szoptattam elfordulva az árnyékban. A kicsi novemberi, vele túl sok helyre nem mentünk télen, de ha mentünk is, akkor mindig volt baba-mama szoba vagy másik helyiség, ahova elvonulhattam, így ez nem okozott gondot.

De amúgy én is csak az első alkalommal voltam szégyenlős a nyilvános szoptatás tekintetében, nem szeretem most sem, de ha kell, hát kell, csak emiatt nem fogok hamarabb hazamenni valahonnan, mint szeretnék, így hát minden létező diszkrécióval, amivel csak lehet, de én szoptatok ahol vagyok. Még sosem szóltak be ezért (mondjuk nem is éttermekben a zsúfolt asztalok mellett csaptam ki a mellem soha, de csak mert nem járunk étterembe, de ha járnánk, akkor ott is keresnék valami helyet, ahol nem vagyunk útban senkinek, azért mégse engem bámuljon mindenki evés helyett).

2023. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Ez a meleg nagyjából három napig tart még, utána hűvös lesz. Vagy szoptatsz úgy, ahogy leírják, vagy fejsz és 2 órát simán kibír normális szobahőmérsékleten az anyatej. Zárt helyen meg van baba mama szoba sokszor. Vécébe nem mennék, a higiénia még normális helyen sem szoptatásra való szerintem...
2023. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Eleinte egy textilpelenkát csiptettem a vállamra, és megszoptattam. Az első ilyen alkalom az újszülöttkori hallásvizsgálat volt. Tele volt a váró újszülöttekkel, akik vizsgálatra vártak, és fontos volt, hogy aludjanak közben. Hatalmas szélvihar volt, a szél zörgette az ajtókat, ablakokat, és a folyosó is huzatos volt. Vettem egy nagy levegőt, és átestem a tűzkeresztségen. Utána már nem zavart, ha bárhol kellett szoptatnom házon kívül.

Olyan ruhákat vettem, amikből könnyen, és feltűnésmentesen meg tudom oldani. Nagyon praktikusak a mellnél átlapolt fazonú darabok, és a h&m szoptatós melltartói. Bárhol találok egy csendesebb helyet, ami alkalmas szoptatni, és olyan szuperül meg tudom oldani, hogy senki észre sem veszi.

2023. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Megszoptattam bàrhol. Ha az ember nem nèzi kifejezetten a szoptató anyàt, (vagy nem kiabàlt előtte a totyogò, hogy cici) akkor nem feltűnő. Nyugodtan etesd, ahol vagytok, nem kell az ilyet túlgondolni.
2023. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Barhol megszoptattam.
2023. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem "vettem elő" a cicit. 2 éves koráig szopott igény szerint. Mindig megoldottam diszkréten.


Felénk csak a kisebbség "veszi elő". De ők zokszó nélkül bárhol.

2023. aug. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!