Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám 2 hónapos, napi 11-12x...

Babám 2 hónapos, napi 11-12x eszik. Rendben van ez így?

Figyelt kérdés

Sziasztok, babám lassan 2 hónapos, gyönyörűen fejlődik , 3.190kg-val született első hónapra 4360 -kg másodikra 5580 kg.

Nagyon rövideket szopizik 5 maximum 10 perc, este van lefekvésnél egy hosszabb. 1,5-2 óránként eszik , ejszaka bírja 3-4 órat is. Próbálom az ő igénye szerint etetni, normális ha ő csak 70-80-90 ml-ket eszik és ritkábban ? Pisis - kakis peluson száma rendben van



2023. szept. 10. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem, kevesled? Mit szeretnél, hogy még ennél is kövérebb legyen?
2023. szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen rendben van, majd ahogy nő, ritkulnak az etetések.
2023. szept. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gyakoriságát nem tudtam, hogy rendben van-e. Nem árt a pocakjának , ha folyton tele van? Vannak családtagok akik azt mondják, hogy varjam ki a 3 órát és csak akkor adjak enni, de ha sír én mindig megetetem, nincs szívem nézni , ahogy ordít a kaja miatt
2023. szept. 10. 09:34
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Ne hagyd ordítani. Az első 3 hónapban gyakorlatilag 24ből 20 órát ciciznek. Ez a negyedik trimeszter. Nem fogod elkényeztetni, sem túletetni. Az ilyen pici babák mindenre cicizéssel reagálnak, lehet hogy csak nyűgös, közelségre vágyik, pocakja fáj stb. Mindenre a cici a gyógyír. NE adj neki cumit. A 4. hónap körül elkezd kinyílni a világ számukra és szépen fokozatosan csökkenni fog a szopik száma.

A begyepesedett gyerekorvosom is korlátozni akart 3 óránkéntire mert hogy sokat gyarapodott az elején a fiam. Szerencsére megtaláltam a szopis csoportot fb-n és ott rengeteg infó van. Nem kell másokra hallgatni, te érzed mi a jó. Azóta 10 hónapos a fiam, továbbra is cicirajongó, de már kb 2 perc alatt letudja és mászik is tovább :D a vizet nem szereti, szóval inni is ciciből szokott még mindig. Nyáron kicsit aggódtam hogy elég-e neki, de megnyugtatott a védőnőm illetve a fentebbi csoportban a laktációs szaktanácsadók.

2023. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon is jól csinálod. Az én kisfiam is a gyakori szopizás pártján van/volt, sosem tudtam, hányszor eszik, milyen időközönként.


A rokonokkal ne foglalkozz. Ez az igény szerinti szoptatás, amit csinálsz. A kisfiad éhes lenne, ha 3 óránként etetnéd, ordítana, mert egyszerre nem eszik meg annyit, amennyivel addig kihúzná. Vannak olyan babák is, ő nem olyan.

2023. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Az én babám is mindig cicizett, nyugodtan adj neki! A lányom most 6 hónapos és leszokott az állandó ciciről.🙂
2023. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!