Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 évesen szoptatott babát...

1 évesen szoptatott babát leválasztani éjszakára a ciciről még korai szerintetek?

Figyelt kérdés

Az első gyerekkel ilyen téren nem volt gond. 1 évesen már csak 3-4 alkalommal ébredt, szopizott egy 10-15 percet és már le is fordult a ciciről és aludt is tovább.

A kicsi viszont szeret cuminak használni, mindenféle túlzás nélkül egész éjjel a szájában van a mellem, ha átfordulnék a másik oldalamra, kimennék pisilni, betakarnám a nagyot, akármi, akkor nagyon max 3 másodpercen belül rákezd a szirénázásra, és ha addig mindenki aludt, akkor ez ugye egyből veszélybe kerül. Így beadom a derekam, és mindenféle karzsibbadást bevállalva egész éjjel arra az egy oldalamra fordulva fekszem félig éberen és hagyom, hogy nyammogjon. Vannak jobb és rosszabb éjszakák, nem azt mondom, de azért ez a fajta éjszaka a jellemzőbb. Együtt alszunk, a naggyal is így volt, ő már 3 éves, saját ágyban alszik el és néha az éjszaka egy pontján átjön közénk, amivel nem lenne gond, de így vele sem tudok összebújni, mert csak a hátamnak tud nekicuppanni (a kicsi babaöbölben alszik). Ő még mondjuk nem lázadt, amúgy is félálomban van, amikor befekszik közénk, és az apjához is szívesen odabújik, de nekem is lenne igényem magamhoz ölelni alvás közben őt is.

Szóval na, kezdem tarthatatlannak érezni az éjszakáinkat. A nagynál az ehhez hasonló esték pár hónapig tartottak csak, amíg meg nem tanult járni, ebben reménykedtem most is, hogy ez lesz, de a kicsi is már hónapok óta jár, neki talán a fogzás az, ami zavaró, de hát még csak 8 foga van, nem akarom és szerintem nem is tudnám így kivárni, amíg az összes kibújik. Meg úgy egyáltalán. Nem tudunk a férjemmel egy filmet megnézni, mert a kicsi is úgy kezdi az estét, hogy a saját ágyába rakom le aludni, de max 1 órán belül felébred és már jönne cicire, ahonnan kb nem tudom lerakni, és ebben az 1 órában benne van a nővére altatása is, szóval nem sok időnk és lehetőségünk van a férjemmel sem egymásra.


Van valami ötletetek, amivel ezen tudnék változtatni? Bármi, amivel esetleg élhetőbbé tehetnénk az estéinket? Cumit nem fogadja el, egyből kiköpi, pedig már többször is próbálkoztam többfélével, lefejt tejet nem fogadja el cumisüvegből sem (nem mintha tudnék érdemben fejni bármennyit is, de azért próbálkoztam és nem tetszett neki- az nem derült ki, hogy a lefejt tejjel vagy magával a cumisüveggel van gond, de szerintem utóbbival, mert kb a szájához ért és már fordult is el), alvóst, takarót, stb nem igényel, nem kér, próbáltam pedig szoktatni, de nem volt foganatja. Gyakorlatilag semmi nincs, ami engem (és a mellem) pótolhatná a szemében, pedig a nagymamával viszonylag sokat van, el is tudja altatni, ha kell (mármint napközbenre, éjszakára még nem próbáltuk), de ha nálam van, akkor kész, nincs az a ringatásmennyiség, ami cici nélkül elaltatja. És ugye figyelembe kell vennem a többieket is, nem állhatok neki hajnali 2-3 körül az ordítva síró gyerekkel fel-le mászkálni és ringatni másfél-két órát, amíg elaludna esetleg, mert a szomszédság még hagyján, de a nővérét és az apját is felébreszti. Szóval bármilyen ötletnek nagyon örülnék, ami szerintetek segíthetne :D


dec. 5. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Korai is lenne, meg ha ennyire nagg cicista, akkor nagyon traumatikus ès hangos is lenne. Ha nappal többet cicizne, jobban kifàrasztanàtok, apja altatnà, ezek esetleg segìthetnènek.
dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igény szerint szoptatom napközben is.

Jobban kifárasztani nem tudom, hogyan lehetne. Egész nap jön-megy, bevonom a házimunkába, játszunk, tv nincs, vele foglalkozom, az apjával is viszonylag sokat van mert itthonról dolgozik, de ő még a 3 évest sem tudja altatni, nemhogy a kicsit (ha elérhető közelségben vagyok, egyiküket sem tudja más altatni, a nagymamának csak azért sikerül, mert olyankor általában nem vagyok jelen, a férjemmel meg azért jellemzően együtt mozgunk mindenfelé, nem sok külön programunk van, így ő nem szokott altatni).

dec. 5. 18:48
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem korai.
dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerinte már rég le kellett volna.
dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Miért alszol együtt a gyerekeiddel? Így sosem fognak leválni, a szülőknek meg szükségük van a közösen együtt töltött időre, kettesben!
dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Hosszútávon ezt folytatva soha nem lesz olyan éjszakád, éjszakátok, amikor normálisan ki tudod magad pihenni. Be kell igenis vállalni pár ordítós, sírós éjszakát, amikor mások is felébrednek rá, inkább ez, mint hogy Te ne tudj pihenni, ne legyen a férjeddel csak kettesben időd, és a gyerekeid megtanuljanak önállóan is létezni. Én értem, hogy ez frusztráló meg ijesztő, de hidd el, hogy a kicsinek is sokkal jobb lesz, mikor már nem lesz ilyen szinten rád utalva. Pláne ha neked kellemetlen már a fogacskái miatt.
dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem a fogak miatt kellemetlen, nagyon ügyesen szopizik, már nem is érzem a fogacskákat, hanem amiatt, hogy nem engedi el, és tényleg nem fordulhatok még a hátamra sem, nemhogy a másik oldalamra vagy bármi, mert akkor nem éri el a cicit és sírás van. Amúgy a nővérét is 2 éves koráig szoptattam, és nagyon ügyesen önállóan alszik, 10 éjszakából olyan 4-5, amikor átjön valamikor hajnali 3 és 6 között közénk, szóval nem gondolnám, hogy kizárólag amiatt, mert együtt alszunk kicsi korukban, ne lehetne később nyugodt éjszakánk. Vagyis a nagyból kiindulva, akivel echte pontosan ugyanígy csináltam mindent, nem kéne, hogy ez gondot okozzon. Persze ő más, mert ő már 3 hónaposan elkezdte szopni az ujját és volt/van alvósa és kedvenc takarója és minden ilyesmi, amivel összebújik, ha én nem vagyok elérhető, és ez ugye a kicsinél hiányzik, de attól még én bizakodó vagyok. Egyébként a férjem is szeret együtt aludni a gyerekekkel, és minthogy én jellemzően bealszok az altatásba, úgysem ez akadályozza a kettesben töltött időnket :D
dec. 5. 19:44
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Szia! Nagyon ismerős amit írsz. Nem tudod a másik oldaladra átemelni néhanéha? Én így forgolódtam, a gyerekkel együtt, mert fogzási időszakban nekem is kb egész éjjel rajta lógott és én is töltöttem éjszakákat csak az egyik oldalamon tudom milyen érzés.
dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
7: nekem ez már beteges, hogy meg se mozdulsz, csak hogy végig cici legyen a szájában. Ez nagyon túlzás.
dec. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is, pont ezért keresnék erre megoldást :D De ugye nem szeretném azt sem, hogy felverje a többieket, márpedig ha nincs végig cici a szájában, ez lesz a vége. A 3 évesem viszonylag jó alvó, de azért őt sem lehetetlenség felébreszteni, főleg ha történetesen éppen ő is ott van mellettünk.
dec. 6. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!