Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokkal kevesebb a tejem,...

Sokkal kevesebb a tejem, meddig fogja keresni a kisfiam a cicit?

Figyelt kérdés

Megrázkódtatás ért, hiába próbálom a tejet növelni, sajnos alig van.


Kisfiam nagyon sokat van mellen.

De mi lesz, ha egyáltalán nem lesz tej?


Akkor is keresni fogja szegény? :(


Szoptatasi tanácsadó is volt kint.

Kap tapszeres pótlást jelenleg.


dec. 10. 11:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

Esetleg a probléma okát megoldani? Pszichológussal? Ha elmúlik a stressz forrás, talán visszajön a tej.

Nekem is hirtelen ment el, amikor terhes lettem. Kb. 2-3 nap után elfelejtette, hogy valaha is szopizott. Bár ő még pici volt. Minél idősebb a baba, annál nehezebben szokik le, ahogy látom tapasztalatból.

dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteg gyerek felnö cumisüvegen, nem szoptatják, és semmi baja sem lesz töle egyiknek sem.
dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
22%

Tanácsadó mit mondott? Hogy kapja a pótlást és miért?

Pótlás helyett is szoptatni kéne. Váltogatni a melleket. A tej folyamatosan termelődik szoptatás közben. A fő az hogy minél több inger érje a mellet.

dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%

Pótlást tápszondán kapná az lenne a legjobb mert akkor közben Is tudna cicin lenni.

Egyébként tej nélkül is lehet cicizni. Én tudok olyat akinek elapadt a teje és a kicsi ugyanúgy cicizett amikor akart

dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem sosem tudott anyukám szoptatni, mégis nagyon szoros vele a kapcsolatom, tápszeres baba voltam, mégis egészséges lettem. Elmondása szerint jóideig ostorozta magát, hogy nem tud szoptatni, de aztán elfogadta, igyekezett a legtöbbet kihozni abból, ami volt. Babusgatott, dédelgetett, közel voltam hozzá anélkül is, hogy a mellén lettem volna. Szerintem ne kergesd magad bele egy krízishelyzetbe, meg fogod ezt oldani, de ne nyomaszd magad, mert azt a kisbabád is érezni fogja.
dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ez egy hirtelen esemény volt, nem olyasmi, amire készülni tudtam volna sajnos.

Próbálkozom termesztesen a tej mennyiség növelésével.

De ma is csak 20 ml sikerült.. sajnos muszáj tápit adni neki, hogy ne éhezzen.

dec. 10. 11:40
 7/25 anonim ***** válasza:
63%

"De ma is csak 20 ml sikerült.. "


Ne fejj, ne méregesd! Szoptass! Az az egyetlen hatékony módja a mennyiség növelésére, ha minden nyikkra mellre teszed. Ne pótolj minden szopi után, ne mérd hogy "jaj mennyit evett, akkor ennyit és ennyit adok még". Egyrészt az anyatej kalóriatartalma nem állandó és nem egyenesen arányos a mennyiséggel, másrészt minél többet pótolsz annál kevésbé akar majd mellből enni.

dec. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem hogy egy olyan kérdésnél amiből süt hogy anyuka akarja a szoptatást miért az van lepontozva aki tanácsot ad neki, fel pedig az aki nyomja a tápszer jó szöveget
dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Mert azok nem jó tanácsok, hogy ne pótoljon. Ja, szerencsétlen gyerek enne, mellen van állandóan, de nincs elég tej. Most akkor éhezzen?

Anyuka meg nem tanácsot kért, hanem megkérdezte, hogy a gyerek meddig fogja keresni a mellét. Nyilván szeretne szoptatni, de ha mégsem megy, akkor szeretne arra is felkészülni.

dec. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert semmi baj nincs a tápszerrel. Az anyukák nagy része valami isteni csoda szentségnek tartja a szoptatást, akinek meg ilyen vagy olyan okból nem megy, az meg le van nézve. Nyilván nem azt mondom ,hogy a két hetes gyerekét ne tegye mellre, de az sem normális, ha valaki ettől összeomlik, hogy nincs mellen a gyereke -ezt nem a kérdezőre értem, mielőtt bárki nekem támadna. A kérdező fel akar készülni mindenre, az meg valljuk be, hosszútávon nincs rendben, ha minden nyikkanásra a babát mellre teszik, mert abból vannak utána azok a kérdések, hogy "A három éves gyerekem csak cicin alszik el, ez normális?"
dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!