Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A mellszívó hatására elapadhat...

A mellszívó hatására elapadhat a tej?

Figyelt kérdés
A többlet tejet szívjuk le. Illetve a türelmetlen baba nem hajlandó sokszor szívni a tejet bimbóból.
dec. 11. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Azzal inkább csak stimulálod.

Elapadni akkor apadna el, ha nem fejnéd (szívnád) és a baba sem szopizna, de van akinek úgysem megy egyszerűen az elapasztás.

Én fejtem, de a babám nem kaphatta meg, mert szülés után olyan antibiotikumot kaptam 2 hétig, aztán mikor próbáltuk mellre tenni (szakemberrel is) már nem akart szopizni, fejni sem fejtem olyan kitartóan, mint kellett volna, így elapadt.

dec. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha mellette szopizik is, akkor nem. Szopizás közben a gyerek olyan hormonokat bocsájt ki, amelyek stimulálják a tejtermelést. A fejés ezen nem változtat semmit. Ideális esetben nem kéne sokáig többlet tej legyen, mert a gyerek a hormonok által beallítja az ideális mennyiséget.
dec. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tej inger hatására termelődik. Mindegy, hogy baba vagy fejés. Minél több inger éri, annál több lesz. Csak mondjuk a baba általában hatékonyabb, a fejés monoton.
dec. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mellretétel technikájának, cumizavarnak és a lenőtt nyelvnek olvass utána. Legtöbbször ezek állnak a "türelmetlenség" hátterében.
dec. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mikor beindult a tej,az elején mi is szivtuk minden szopizás után, hogy nehogy nagyon bedurranjon. 22 hónapos koraban választottam végül le a kislányomat, és még akkor is bőven volt tejem.
dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!