Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 napos baba extrém módon...

10 napos baba extrém módon hasfájós. Milyen gyógymódok vannak erre ?

Figyelt kérdés

Amióta a kórházból haza jöttünk extrém módon hasfájós a pici. Szoptatás után nem tudott büfizni, pukizni. Lefejtem, gondoltam hátha a szoptatási technika nem jó, de úgy sem lett jobb.Mivel az utolsó trimeszter óta én is nagyon "szeles" vagyok ezért jobbnak láttam ha nem szoptatok amíg helyre nem jövök. Vettünk tápszert és azt eszi illetve bio gaia és coli comfort cseppet.

ezekkel egész jól elvagyunk. Evés után szépen jön a büfi, aztán alvás, anyatejnél ilyen nem volt.

Ami viszont pluszba aggaszt, hogy nincs neki kaka most...


Több orvossal is beszéltem, mindegyik azt javasolta, hogy az anyatejet ne vonjam meg tőle, de én nem merek adni neki, mert vigasztalhatatlanul sír tőle.


Járt már valaki hasonlóan?

Ha igen, mi volt a megoldás?

Szeretném szoptatni, de szenvedni látni viszont nem akarom minden kaja után. Így ő se és mi se tudunk pihenni.


A válaszokat előre is köszönöm!



dec. 13. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Beszélj szoptatási tanácsadóval.
dec. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miket eszel? Tejtermékeket kerülöd? Puffasztó ételeket?
dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tejfehèrjèt hagyd el,az okozhat hasfàjàst. Olyan èteleket, amik gyakran okoznak hasfàjàst, egyenkènt próbàld csak vègig.
dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőek mellé hozzátenném csak 10 hetes, még meg kell " tanulnia" emészteni, kakilni, pukizni stb. Nem gondolnám én sem hogy egy mesterséges táp jobb lenne az anyatejnél ( nem leszólásképp, de ha nem találtak konkrét bajt a gyereknél inkább a tej) . Én pár hétig nem ettem tejterméket, nem tudom ez segített e valojában de úgy vettem észre igen. Na meg vízválasztó volt amikor 2,5 hónaposan végre sikerült normálisan büfiznie. ( addig csak nagy kínnal). Szóval lehet az idő segít (ett) de te tudod.
dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
4, 10 napos!
dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Volt nálunk szoptatási tanácsadó, szoptatós párnát javasolt amit meg is vettünk. Megmutatta hogyan kell helyesen szoptatni. mégis fáj a pocak.

legutóbb amikor beszéltem vele azt mondta kevés a tejem...🙄 pedig a 2 mellemből 90-100 ml lejön (tápszerből meg 60-90 ml-t eszik, változó).


a saját táplálkozásomra is figyelek, tejterméket nem is eszek már illetve olyanokat se amiről tudom, hogy puffaszt.


A gyerekorvos is azt mondta, hogy anyatej nem okozhat hasfájást. Na de akkor se ha én is szeles vagyok?! ahj. nem tudom mit kéne tennem vagy hova menjek aki tényleg tudna segíteni.


Bárkinek bármi ötlet van még, jöhet!

És köszönöm az eddigi válaszokat! :)

dec. 14. 00:00
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Édeskömény babatea. Nem tudom, 10 naposan lehet-e, de kiváló segítség volt.
dec. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek! :)

ma már nem adtam neki tápszert, a tejem viszont valószínűleg kevesebb, mint amire igénye lenne...🙄 így gyakrabban cicizünk. erőltetni kell, mert úgy látom "elfelejtett" cicizni, hozzászokott a cumisüveghez sajnos...

dec. 14. 16:12
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
Pedig most akartam mondani, hogy próbáld ki a lefejt tejet cumisüvegből adni, mert akkor kiderül, hogy a tej miatt vagy a szopasi technika miatt fáj a hasa. Én erre nagyon kíváncsi lennék, mert nekem is borzasztóan hasfájós a babám, pedig mindent próbáltam már, és én is diétán vagyok :(
dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kicsit talán jobb ma a helyzet, mert hallom, hogy pukizgat.

Eddig nem volt hason fektetve, ma viszont szinte egésznap hason van, vagy mellettem vagy rajtam. Lehet ezért tud most pukizgatni.

A tejcsi elejét kifejtem, mert elvileg az is okozhat ilyen problémát mivel túl cukros. Igaz, így nincs annyi tej, mint ami elég lenne neki, de cicin van és hátha vissza tudnám szoktatni rá... max gyakrabban eszünk majd eleinte.

dec. 14. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!