Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kalóriadeficitben van rá...

Kalóriadeficitben van rá esély, hogy meglegyen a szükséges tápanyag?

Figyelt kérdés

Azért ebben a kategóriában van, mert nemsoká szülök, ha lesz tejem szoptatni fogok, de mellette szeretnék fogyni is, mert majdnem 40kg-mal többet mutat a mérleg, tudom, hogy a vízesedés miatt is, de sok felesleg fel is jött.

Tudom, hogy nem lehet diétázni szoptatás alatt.


jan. 31. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet dietazni szoptatas alatt is, csak nem szabad tul nagy deficitet hagyni. Tehat ha az alapanyagcsered mittudomen, 1500 kaloria, akkor a szoptatas miatt biztosan ra kell dobni +300-500 kaloriat, tehat akkor 1800-2000 korul ehetsz. De nyilvan itt jon a gyakorlat, ha te azt veszed eszre, hogy ennyi kaloriaval hizol, akkor csokkenteni kell. Illetve ugye az alapanyagcsere mindenkinel mas, ezt ki kell szamolni, hogy neked mennyi.

En siman dietaztam, sportoltam szoptatas alatt is, 1800-1900 korul ettem es ez igy akkor bejott, szepen lassan fogytam is. De amikor mar kevesebbet szoptattam es meg fogyni akartam, csokkenteni kellett a kaloriakat.


Ja es amit meg ajanlok, hogy ne rogton a korhazi agyon kezd el a dietat. 😅Adj idot magatoknak, szokjatok ossze, szokjatok bele a paroddal a kisbabas letbe, aztan ha mar kicsit magadhoz tertel es jobban erzed magad, kezdd el akkor. Nem kell rohanni es egy plusz nyomast helyezni magadra, az egyebkent is stresszes, uj helyzetben. En pl csak akkor kezdtem, amikor a kisfiam 2,5 honapos volt, addig azt se tudtam, hogy fiu vagyok vagy lany.

jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj. Lassíts. Én másfélszer többet ettem,mint a férjem. Minden nap csoki, kalács, nullás sör, limonádé, Karamalz.


Mégis fogytam a szoptatás alatt folyamatosan. 2 éven át.



Nem biztos, hogy kell majd diéta. Lehet fogysz majd anélkül is.

jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
jan. 31. 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Diétázni lehet! Eszetlenül koplalni nem szabad. Egy egészséges étrenddel simán fogyhatsz, és a babádat is tudod szoptatni.
jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!