Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire szükséges a mellszívó?

Mennyire szükséges a mellszívó?

Figyelt kérdés
Érdemes előre beszerezni vagy ráérek, amikor már kelleni fog? Esetleg teljesen kihagyható?

2022. febr. 23. 23:46
A kérdező szavazást indított:
Érdemes előre venni
Ráér később, lehet nem is fog kelleni
Egyáltalán nem szükséges
42 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%

Kérdezd meg a védőnőt, az orvosodat.

Mindenképpen kell, mert azzal is stimulálod, hogy

tejet termelj, valamint, hogy ne maradjon bent, mert

begyulladhat.

Sőt, ha nincs kellőképpen kifejve, egy idő múlva elapad.

2022. febr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

2 gyereket szoptattam igény szerint, sose volt mellszívóm és sose fejtem.

Hülyeség, hogy "kell".

Nézz utána, milyet vennél, hol lehet kapni, hogy ha kell, apuka el tudjon menni célirányosan és megvenni. De előre sterintem felesleges.

2022. febr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Ez egy orvosi segèdeszköz. Ha nincs bajotok nem kell. Hallókèszülèket meg szemüveget sem veszel előre a gyereknek.
2022. febr. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Amit az egyes ír nettó baromság. Ahhoz,hogy ne apadjon el nem mellszívó kell,hanem szoptatás, először minél gyakrabban, szinte egész nap. Később pedig mikor a baba éhes. Így fog beállni a kereslet kínálat egyensúlya. Nekem van, jó hasznát vettem,mikor a hegemmel problémák akadtak és 2 naponta jártam vissza a kórházba kontrollra. Az újszülöttemre anyukám vigyàzott, volt hogy egész délelőtt, mire végeztem. Akkor jól jött, hogy tudtam előre fejni, nem kellett aggódnom mit eszik. Ezek kívül nem használtam.

Melleszivo nélkül lehet sikeresen szoptatni, nekem kétszer is sikerült 1 éves korukig.

2022. febr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az elso par hetben kellett minden szoptatas utan fejni, mert nem volt eleg tejem (szaporito fejes). Olyan jol sikerult, hogy 2-3 het utan lett eleg tejem, es 3 eves koraig tudtam szoptatni.

De a mai vilagban mikor mar van aznapi hazhozszallitas is, felesleges elore venni. Nekem anno a ferjem ment el venni, kineztem milyet, megmutatta az eladonak es megvette, nem egy nagy ordongosseg.

2022. febr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

1. Jézusom, micsoda baromságokat hordasz össze. A mell a fertőzéstől gyullad be, ami a sebes mellbimbón át történik, amit a rossz szopási technika okoz. Nem kell a mellet stimulálni mesterségesen, stimulálja a baba eleget. És nem apad el attól, hogy nincs tökig kifejve, ugyanis a tej szopizás közben termelődik.


Fentiek alapján előre nem vennék semmi esetre sem, maximum egy kézit. Én az első két hétben fejtem le, mert vissza kellett járnom orvoshoz és nem vihettem a babát magammal. Mióta beállt a kereslet-kínálat nem is tudok lefejni.

2022. febr. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Nekem volt elég tejem de jól jött a kézi néha. Előre nem vennék, de tajékozódnék, hol kapható, milyet akarok, hogy ha úgy ítéled meg, akkor gyorsan be tudd szerezni :)
2022. febr. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Nekem kellet

De nem azert mert keves volt hanem mert tul sok es ha nem fejtem meg a baba utan akkor sirtam a fajdalomtol. Az elso fel evben az eletemet mentette meg! Na meg kozben folyt a masikbol. Igy azt is le kellett.

Elotte is nagy volt a mellem de szoptatas alatt hatalmas duzzadt piros volt. Barmilyen ingerlesre (polo hozzaert) mar csurgott 😔 eletem legrosszabb elmenye volt az elso fel ev szoptatas emiatt. Kimozdulni sem tudtam igazan.

2022. febr. 24. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem előre egy kézit, az nem olyan drága, és ott volt, ha kellett. Miután eléggé beindult a tejem, és muszáj volt fejnem (2x is volt mellgyulladásom), a kézi kevés lett, így utólag még rendeltem egy gépit is. Az nagyon jó volt addig, amíg be nem állt a kereslet-kínálat. Onnantól, ha valamiért mégis kellett, akkor a kézit használtam, mert sokkal kíméletesebb, én szabályozom az erősséget, tempót.

Szerintem megéri egy kézit venni, de nem muszáj előre, inkább csak nézz utána, honnan tudjátok gyorsan beszerezni, ha mégis szükség lenne rá.

2022. febr. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő. Én mindkét szülés után 3 nappal már megpusztultam volna nélküle, mert rengeteg tejem volt, a babák igénye meg semmi volt ahhoz képest még, állandóan túlteltek a melleim, emiatt pedig gyulladtak. De van, akinek nem kell sosem.
2022. febr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!