Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi számít hosszan szoptatásnak?

Mi számít hosszan szoptatásnak?

Figyelt kérdés
2,5 év már az?
márc. 12. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én hirtelen időtartamra gondoltam. Mármint hogy 5-10 perc vagy 1-2 óra. De ha így kérdezed akkor szerintem már 2,5 év az hosszúnak számít.
márc. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 év felett már annak számít, de van akinek a 4 év sem sok. Nincs ezzel baj, ha jó mindkettőtöknek, akkor mindegy, hogy kinek mi a hosszan szoptatás.
márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Nekem 1 év után már túl hosszú, de hogy más mennyi ideig szoptat, az pont nem érdekel.

Bár egy bizonyos életkor után egyszerűen nevetséges (szerintem).

márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Én az 1 évet tartom normálisnak. 2 éven felül pedif már egyszerűen undorító hogy a járni, beszélni, enni tudó gyerek az anyja mellén lóg
márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Ebben mindenki másképp gondolkodik. 3-as amit írt totál ugyanazt gondolom. Nekem egy éves kor a vízválasztó.
márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Nekem is az 1 év a lélektani határt, de amúgy 10hónapig szeretnék. Az átlag szerint viszont 2 éves kor fölött már túl hosszúnak tartják.
márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Mindenkinek más. Nekem most 15 hónapos, este még szoktam szoptatni. De ebben benne van hogy ő tejet semmilyen más formában nem fogad el, tehát ezen kívül kizárólag vizet iszik, pedig ebben a korban még nagy szüksége lenne a tejre. Mindenesetre lassan már erről is szeretném leszoktatni. 2,5 év szerintem bőven sok, de nekem mindegy más mennyi ideig csinálja.
márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem az önkormányzat ajándékot adott a védőnőn keresztül, amiért 1 évnél tovább szoptattam :D Szerintem amúgy bármi, ami 1+ évig tart, az hosszan szoptatásnak számít.

Egyébként az 1. lányom 2 éves koráig szoptattam, a kicsi meg most 16 hónapos, de még elképzelni nem tudom, hogy hogy fogom elválasztani, ő még mindig ilyen pár falatnyi kajákat eszik, és egyébként a cici a fő táplálékforrása, nem lepne meg, ha ő még 2 éven túl is szopizna. Amúgy én ezt is hosszúnak és soknak érzem, nekem személyesen ez már több is, mint amit bármikor is szerettem volna, de jó szívvel mégsem választhatom le, ha mást nem fogad el helyette.

márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2 évig szoptattam igény szerint. Nekem hosszú volt.
márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Én 2 év felett mondanám hosszúnak, mivel az ajánlás az, hogy 2 éves korig legalább lehetőleg. De nem úgy értem, hogy túl hosszú, csak simán hosszú. Ahogy valami lehet magas vagy túl magas.


Túl hosszú akkor, ha az egyik résztvevőnek már nem jó. És ez lehet akár 2 éves kor alatt. A rövid ideig tartó szoptatás is lehet valakinek túl hosszú.

márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!